استاندار: آمار بازماندگان از تحصیل در آذربایجان شرقی به حداقل برسد
استاندار: آمار بازماندگان از تحصیل در آذربایجان شرقی به حداقل برسد

به گزارش طلوع تبریز : استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: خداوند متعال احیای انسان‌ها را از راه احیای آموزشی و تربیتی آنان میسر می‌داند و در این راستا، وظیفه ما است که تلاش کنیم آمار بازماندگان از تحصیل در استان به صفر و یا به حداقل برسد. عابدین خرّم در نشست شورای آموزش و پرورش […]

به گزارش طلوع تبریز : استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: خداوند متعال احیای انسان‌ها را از راه احیای آموزشی و تربیتی آنان میسر می‌داند و در این راستا، وظیفه ما است که تلاش کنیم آمار بازماندگان از تحصیل در استان به صفر و یا به حداقل برسد.

عابدین خرّم در نشست شورای آموزش و پرورش آذربایجان شرقی، با تاکید بر لزوم همگرایی نهادهای مختلف با اداره‌کل آموزش و پرورش استان برای به حداقل رساندن آمار بازماندگان از تحصیل، بیان کرد: این موضوع همواره از دغدغه‌های اصلی من بوده است.

وی اضافه کرد: معتقد هستم ما در قبال این فرزندان‌مان مسئولیت سنگینی داریم و باید با پیشنهاد عملی و برنامه‌ریزی مدون آن را به حداقل برسانیم.

وی با اشاره به حضور پرشور دستگاه تعلیم و تربیت استان در راهپیمایی دشمن‌شکن ۱۳ آبان امسال، تشریح کرد: در کنگره ۱۰ هزار شهید استان نیز باید ۱۸۵۰ شهید دانش‌آموز به عنوان قهرمانان علمی و تحصیلی و الگوی دانش‌آموزان امروزی مورد تقدیر قرار گیرند.

خرّم هم‌چنین بر لزوم اقدام جدی دستگاه آموزش و پرورش استان برای پاسخگویی مناسب به نیازهای فکری و روحی دانش‌آموزان تاکید کرد.

وی خاطرنشان کرد: اتمام طرح‌های نیمه تمام مدارس نیز باید مورد توجه ویژه قرار گیرد و قانون مولدسازی فرصت بی‌نظیری در این زمینه محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، وی اضافه کرد: جشنواره نوآوری و فناوری دانش‌آموزی (رینوفست) فرصت مناسبی برای شکوفایی استعدادهای علمی و فناورانه دانش‌آموزان استان است که در استانداری نیز بسته خاصی برای آن پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام