اشتغالزایی برای زنان تبریزی با راه اندازی مجموعه‌های تولیدی
اشتغالزایی برای زنان تبریزی با راه اندازی مجموعه‌های تولیدی

اشتغالزایی برای زنان تبریزی با راه اندازی مجموعه‌های تولیدی

نائب رئیس شورای شهر تبریز از اشتغالزایی برای ۱۰۰ بانوی تبریزی همزمان با راه اندازی دو مجموعه اشتغالزایی برای زنان سرپرست خانواده و خانواده‌های آسیب دیده خبر داد.

به گزارش طلوع تبریز، سونیا اندیش در گفتگو با برنامه رادیویی شهریمیز اظهار داشت: توانمند سازی زنان منجر به توانمند سازی تمامی جامعه خواهد بود و برنامه مجموعه شورای شهر تبریز هم موضوع توانمندسازی زنان سرپرست خانواده است.

او با اشاره به نمونه‌هایی از این اشتغالزایی گفت: بر همین اساس یک سالن برای اشتغال زنان خانوار در  فضایی بالغ بر ۳۰۰ متر مربع و سالن دیگری در وسعت یک هزارو ۲۰۰ متر مربع از طرف شهرداری تبریز برای طرح‌های تولیدی که طی آن از خانواده های آسیب دیده حمایت می شوند، در حال آماده سازی است.

اندیش یادآور شد: موضوع اشتغال در این فضاها شامل دو طرح مختلف یکی تولید پوشاک و دیگری تولید مواد غذایی توسط هیات امنای نهادهای مختلف ایجاد خواهد شد. این زنان از نهادهای مختلف معرفی شده و بیمه می‌شوند.

نائب رئیس شورای شهر تبریز با تاکید بر اینکه مسائل فرهنگی در شورای پنجم همواره در اولویت بوده، افزود: موضوع تبدیل پادگان سابق تبریز در کنار اداره پست در فضایی به وسعت ۱۰ هکتار برای ایجاد باغ کتاب و شهر کودک، نمونه‌ای از همین اقدامات است.

اندیش ادامه داد: قصد داریم با همکاری شورا و شهرداری این فضا را به باغ کتابی تبدیل کنیم که در شمال‌غرب بی‌نظیر باشد. زمان بهره برداری از کارهای فرهنگی زمان بر است که آثار آن در سال های آتی دیده می شود.

او در بخش دیگری از سخنان خود از راه اندازی یک پارک بانوان در تبریز خبر داده و گفت: مطالبه برای ایجاد پارک بانوان جزو حقوق شهروندی تمامی زنان است که به زودی در منطقه ۷ پارک بانوان مناسبی در حال احداث است.

عضو شورای شهر تبریز ادامه داد: هم اکنون کار احداث این مجموعه به طور شبانه روزی با تمام توان در حال انجام است تا فضایی برای حضور همراه با آسایش زنان فراهم سازد. امیدوارم زنان تبریزی پس از افتتاح، از این پارک به خوبی استفاده کنند.