بهره‌مندی از روش‌های نوین گردشگری در دوران پساکرونا
بهره‌مندی از روش‌های نوین گردشگری در دوران پساکرونا

بهره‌مندی از روش‌های نوین گردشگری در دوران پساکرونا

شهردار تبریز گفت:شیوع ویروس کرونا تغییرات بسیار عمیقی در ساختار صنعت گردشگری جهان ایجاد کرد که می توان از این فرصت استفاده کرده و با بکارگیری روش های نوین نقطه عطف گردشگری استان را در دوران پسا کرونا محقق ساخت.

به گزارش پایگاه خبری طلوع تبریز، ایرج شهین باهر پیش از ظهر امروز در دیدار مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با اعلام مطلب فوق افزود:شیوع ویروس کووید- ۱۹ روند گردشگری را در دنیا تغییر داده است، و بایستی از فرصت بدست آمده به عنوان نقطه عطفی در گردشگری پساکرونا بهره برد. 

و در ادامه برگزاری فم تورهای گردشگری را اقدامی موثر در توسعه این صنعت عنوان کرد و گفت: «این هدف با هم افزایی و تقسیم وظایف بین انجمن های صنفی گردشگری، اداره کل میراث فرهنگی، شهرداری، شورای اسلامی و اتاق بازرگانی محقق خواهد شد و لازم است تا برای اجرای آن انجمن های صنفی گردشگری برنامه عملیاتی و پیشنهادات تقسیم وظایف را پس از بررسی های لازم به صورت پروپزال ارائه دهند. 

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با اشاره به لزوم برگزاری فم تورهای گردشگری در راستای توسعه این صنعت پویا در استان، ادامه داد: برگزاری فم تورهای گردشگری بهترین راهکاریست که کشورهای برتر در حوزه گردشگری در راستای توسعه این صنعت به کار برده اند، به همین منظور با برگزاری فم تورها در استان و بهره‌مندی از توان بخش خصوصی و ظرفیت های موجود استان در حوزه گردشگری می توان بستر مناسب برای توسعه این صنعت را فراهم سازیم.

احمد حمزه‌زاده نقش اتاق بازرگانی تبریز در تحقق این هدف مهم و موثر عنوان کرد و گفت: با مشارکت همه جانبه سازمان‌ها، نهادها و همچنین اتاق بازرگانی تبریز شاهد تحقق این هدف و تقویت زیرساخت های گردشگری منطقه خواهیم بود.

او با اشاره به اینکه اختصاص جوایز صادراتی به آژانس های مسافرتی فعال در حوزه گردشگری از دیگر اقدامات موثر در این امر خواهد بود، ادامه داد: با اختصاص جوایز صادراتی به تورهای ورودی خارجی به مقصد تبریز توسط آژانس های فعال در این زمینه،فرصت مناسب را برای حضور گردشگران خارجی در منطقه فراهم سازیم، همچنین با توجه به ظرفیت های موجود می توانیم در حوزه صدور ویزای فرودگاهی در بین فرودگاه های بین المللی منطقه به عنوان فرودگاه هاب به ارائه خدمات بپردازیم.

شهرام دبیری رئیس شورای اسلامی شهر تبریز نیز در این دیدار با تاکید بر لزوم رعایت بهداشت و افزایش نظارت ها در دوران پسا کرونا بر عملکرد مراکز گردشگری منطقه، ادامه داد: در راستای توسعه گردشگری منطقه می بایست رعایت پروتکل های بهداشتی در اولویت تمام سازمان های مرتبط و همینطور اماکن و جاذبه های گردشگری تبریز و استان باشد، همچنین در راستای فراهم سازی فضای مناسب و جذاب برای گردشگران ایجاد موزه ها، آمفی تئاتر و … باید در دستور کار قرار گیرد.

رشید رجب پور رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی، زیارتی و جهانگردی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه ارائه جوایز صادراتی به آژانس های مسافرتی فعال در تورهای ورودی خارجی را امری موثر دانست و گفت: بیش از ۳۰۰۰ هزار آژانس مسافرتی فعال در کشور به فعالیت مشغول هستند، در صورت ارائه این جوایز به آژانس های فعال و برقراری تورهای ورودی خارجی به مقصد تبریز می توانیم در گردشگری استان تحولی بزرگ ایجاد کنیم.

رجب پور در ادامه به برگزاری فم تورهای گردشگری و تاثیر آن در توانمندسازی متخصصان این امر اشاره کرد و گفت: مخاطبان اصلی فم تورهای گردشگری خبرنگاران متخصصان داخلی گردشگری خواهند بود که بر اساس اهداف این تورها، دانش و تخصص فعالان این حوزه ارتقا خواهد یافت.