تحولات روز چهاردهم عملیات طوفان الاقصی
تحولات روز چهاردهم عملیات طوفان الاقصی

سرویس جهان مشرق – واکنش های جهانی به جنایات رژیم صهیونیستی در سراسر جهان در حال افزایش است و مردم خشمگین، علیه رژیم صهیونیستی به خیابان ها آمده و تظاهرات می‌کنند. رژیم صهیونیستی همچنان به جنایات و نسل کشی فلسطینیان در غزه ادامه میدهد. تاکنون تعدادی شهدای غزه به بیش از چهار هزار نفر رسیده […]

سرویس جهان مشرق – واکنش های جهانی به جنایات رژیم صهیونیستی در سراسر جهان در حال افزایش است و مردم خشمگین، علیه رژیم صهیونیستی به خیابان ها آمده و تظاهرات می‌کنند. رژیم صهیونیستی همچنان به جنایات و نسل کشی فلسطینیان در غزه ادامه میدهد. تاکنون تعدادی شهدای غزه به بیش از چهار هزار نفر رسیده است. گذرگاه رفح همچنان برای ارسال کمک های بشر دوستانه به مردم غزه باز نشده است.

طی شب گذشته و بامداد امروز، برخی از نقاط دیگر در منطقه غرب آسیا شاهد التهاب و تنش بود. در عراق و سوریه پایگاه‌های آمریکا مورد حمله قرار گرفت. همچنین چندین موشک از سوی یمن به سوی سرزمین های اشغالی شلیک شد که این موشک ها توسط آمریکا رهگیری شد.

آنتونیو گوتیرش دبیر کل سازمان ملل در بازدید از گذرگاه رفح اظهار داشت: باید اجازه داده شود که بیشترین حد ممکن از کمک‌های انسان دوستانه وارد نوار غزه شود. آژانس آنروا وابسته به سازمان ملل این کمک‌ها را توزیع خواهد کرد.

وضعیت نتانیاهو در سرزمین های اشغالی نیز بحرانی است. بر اساس آخرین نتایج نظرسنجی روزنامه عبری زبان معاریو در صورت برگزاری انتخابات جدید حزب لیکود به رهبری نتانیاهو بیشتر کرسی‌های خود را از دست خواهد داد. همچنین بر اساس این نتایج جریان ملی به رهبری بنی گانتز ۴۰ کرسی به دست خواهد آورد، در حالی که لیکود به رهبری نتانیاهو تنها ۱۸ کرسی به دست می‌آورد. در خصوص جنگ علیه غزه ۸۰٪ صهیونیست‌ها معتقد هستند که نتانیاهو باید مسئولیت شکست هفتم اکتبر را بر عهده بگیرد. و ۴۸٪ نیز بنی گانتز را برای پست نخست وزیری مناسب‌تر می‌دانند. اما تنها ۲۸ درصد از نخست وزیری نتانیاهو حمایت کردند.

تحولات روز چهاردهم عملیات طوفان الاقصی

هلاکت چند نظامی صهیونیست در حمله حزب الله لبنان

۲۲:۳۷ – گردان‌های قسام شهر اشغالی عسقلان را در پاسخ به بمباران غیرنظامیان در غزه هدف حمله راکتی قرار داد.

۲۱:۳۸ – اسرائیل هیوم اعلام کرد که تمامی شهرک‌های صهیونیستی در جنوب فلسطین اشغالی هدف حمله راکتی گروه‌های مقاومت قرار گرفتند.

۲۱:۳۰ – منابع عبری زبان اعلام کردند که اخبار اولیه از نفوذ چند فروند پهباد از لبنان به داخل اراضی اشغالی حکایت دارد.

۲۱:۲۰ – منابع عبری زبان اعلام کردند که در حمله موشکی حزب الله به پایگاه برانیت در شمال فلسطین اشغالی، تعدادی از نظامیان اسرائیلی کشته و زخمی شدند.

۲۰:۵۷ – معاریو از وقوع یک حادثه امنیتی سخت در شمال فلسطین اشغالی خبر داد. این روزنامه اشاره کرد که به سمت گروهی از نظامیان اسرائیلی در نزدیکی مرز لبنان چند موشک هدایت شونده کورنت شلیک شده است.

۲۰:۵۰ – روزنامه عبری زبان یدیعوت احرونوت از درگیری مسلحانه شدید مبارزان مقاومت با نظامیان اشغالگر اسرائیلی در اطراف شهرک صهیونیستی “نتوعا” در مرز لبنان و فلسطین اشغالی خبر داد.

تهدید مجدد صهیونیست‌ها برای خالی کردن یک بیمارستان دیگر

۲۰:۴۹ – خبرگزاری رویترز اعلام کرد که هلال احمر فلسطین گفته تهدیداتی از رژیم صهیونیستی دریافت کرده مبنی بر اینکه بیمارستان قدس در غزه باید سریعا تخلیه شود.

۲۰:۴۶ – منابع عبری زبان از شلیک موشک ضدزره به سمت یک دستگاه تانک اسرائیلی در شمال فلسطین اشغالی و تبادل آتش در این منطقه خبر  دادند.

۲۰:۲۹ – ابو عبیده سخنگوی گردان‌های قسام شاخه نظامی حماس اعلام کرد که در پاسخ به تلاش‌های قطر دو آمریکایی (مادر و دختر) را به دلایل انسان‌دوستانه آزاد کردیم. وی افزود که آزادی این دو زن آمریکایی برای این است که به ملت آمریکا و جهان ثابت کنیم ادعاهای بایدن و دولت فاشیست او ادعاهایی کذب و کاملا بی‌اساس است.

۱۹:۵۳ – گردان‌های قسام مجددا شهر اشغالی عسقلان را در پاسخ به ادامه بمباران‌های شهر غزه و کشتار غیرنظامیان هدف حمله راکتی قرار داد.

۱۹:۲۰ – رسانه‌های عبری زبان به نقل از دان حالوتس رئیس سابق ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کردند: برای اولین بار است که اسرائیل همه نیروهای ذخیره خود را بکار می‌گیرد.

شلیک ۱۲ موشک هدایت شونده از جنوب لبنان

۱۷:۲۵ هلیل زیتون خبرنگار اسرائیلی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی تخلیه شهرک کریات شمونا در شمال فلسطین اشغالی را آغاز کرده است.

۱۶:۴۹ – حزب الله لبنان از شلیک ۱۲ موشک هدایت شونده از جنوب لبنان به سمت پایگاه‌ها اسرائیلی رویسات العلم، رویستان القرن، الرادار، الرمثه و زبدین در شمال فلسطین اشغالی خبر داد.

۱۶:۴۷ – توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی اطراف منطقه کفر شوبا، بسطره و شانوح در جنوب لبنان را هدف قرار داد.

مشاور نتانیاهو: میدانیم جنگ غزه دشوار است و تعدادی از جوانان ما باز نخواهند گشت

۱۵:۵۱ – وزیر دفاع اسرائیل سه مرحله جنگ با حماس را تشریح کرد: آخرین مرحله ایجاد یک سیستم امنیتی جدید در نوار غزه، سلب مسئولیت اسرائیل از زندگی روزمره در نوار غزه و ایجاد یک امکان امنیتی جدید برای شهروندان اسرائیل خواهد بود

۱۵:۰۸ – مشاور ارشد نتانیاهو: جنگ غزه دشوار است. جنگ غزه دشوار است اما ما آمده‌ایم. می‌دانیم که بها پرداخت خواهیم کرد و تعدادی از جوانان ما باز نخواهند گشت.

۱۴:۴۰ – وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که تعداد شهدای نوار غزه پس از چهارده روز بمباران گسترده این منطقه به ۴۱۳۷ نفر و شمار مجروحان به ۱۳ هزار نفر رسید.

۱۴:۲۷ – شهدای خبرنگار به ۱۷ نفر رسید. امروز خبرنگار فلسطینی محمد علی که در رادیو جوان نوار غزه فعالیت می‌کرد، پس از بمباران منزلش در شمال نوار غزه به همراه خانواده‌اش به شهادت رسید. با شهادت محمد علی تعداد شهدای خبرنگار در جنگ اخیر دشمن صهیونیستی علیه نوار غزه به ۱۷ نفر رسید.

۱۴:۲۹ – بازدید دبیر کل سازمان ملل از گذرگاه رفح. آنتونیو گوتیرش دبیر کل سازمان ملل در بازدید از گذرگاه رفح اظهار داشت: با وجود توافق بر سر وارد کردن کمک‌های انسانی به غزه اما شروط وضع شده مانع رسیدن این کمک‌ها به این منطقه است.

اسرائیل تخلیه شهرک کریات شمونا در شمال فلسطین اشغالی را آغاز کرد/ مشاور ارشد نتانیاهو: جنگ غزه دشوار است و می‌دانیم تعدادی از جوانان ما از جنگ باز نخواهند گشت/ حزب الله: کشتار غیرنظامیان و حمله به امنیت کشور ما بدون پاسخ نخواهد ماند + عکس و فیلم
بمباران کلیسا توسط رژیم صهیونیستی

۱۳:۱۶ – وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که در بمباران شب گذشته کلیسای ارتدوکس غزه ۱۶ شهروند مسیحی فلسطینی به شهادت رسیدند.

۱۲:۰۰ – نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی شب گذشته و بامداد امروز ۷۱ فلسطینی را در کرانه باختری بازداشت کردند

۱۱:۲۵ – گردان‌های قسام اعلام کرد که در پاسخ به جنایات صهیونیست‌ها در غزه، شهر اشغالی سدیروت را هدف حمله راکتی قرار داده است.

۱۰:۲۳ – روزنامه معاریو اعلام کرد که شب گذشته یک صهیونیست به طور اشتباهی توسط ارتش این رژیم در شمال نقب به هلاکت رسید.

۱۰:۰۹ – نیروهای رژیم صهیونیستی محدودیت‌های شدیدی را برای منع ورود فلسطینی‌ها برای اقامه نماز جمعه در مسجد الاقصی اعمال می‌کنند.

۸:۵۴ – ارتش رژیم صهیونیستی: موشک‌های شلیک شده از لبنان به سمت سرزمین‌های اشغالی متعلق به حزب الله است، با وجود اینکه جنبش حماس مسئولیت آن را اعلام کرده بود.

تخیله کریات شمونا توسط رژیم صهیونیستی

۸:۴۹ روابط عمومی حزب الله: ما مجدداً تأکید می کنیم که کشتار غیرنظامیان و حمله به امنیت کشور ما بدون پاسخ یا مجازات نخواهد ماند.

۸:۴۵ – رویترز: وزارت جنگ رژیم صهیونیستی از طرحی برای تخلیه ساکنان شهرک «کریات شمونا» در نزدیکی مرز لبنان خبر داد.

۸:۱۹ – نظامیان اشغالگر اسرائیلی بامداد امروز جمعه حملات گسترده‌ای را به شهرهای مختلف کرانه باختری انجام داده و دست به بازداشت گسترده فلسطینیان زدند. منابع محلی اعلام کردند که در این حملات بیش از ۳۰ نفر بازداشت شدند. نظامیان صهیونیست دکتر سمیر القاضی نماینده مجلس قانونگذاری فلسطین را هم به اسارت گرفتند

۷:۵۱ – خبرگزاری رویترز دقایقی پیش نوشت که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا تصمیم دارد ۱۴ میلیارد دلار کمک جدید به «اسرائیل» از کنگره درخواست کند.

۶:۰۹ – بامداد امروز جمعه صدای انفجار در حوالی پایگاه آمریکایی ویکتوریا واقع در نزدیکی فرودگاه بغداد به گوش رسیده است.

۱:۰۵ – توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی از دو ساعت پیش بی‌وقفه در حال بمباران مناطق شرقی اردوگاه البریج در مرکز نوار غزه است.

۰۰:۲۸ – ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در پاسخ به حملات راکتی به شمال فلسطین اشغالی، در حال بمباران مواضع حزب الله در جنوب لبنان است.