تکمیل پروژه مقبره الشعرا نیازمند اعتبارات دولتی/ بودجه مترو تبریز به اندازه چند پروژه عمرانی است
تکمیل پروژه مقبره الشعرا نیازمند اعتبارات دولتی/ بودجه مترو تبریز به اندازه چند پروژه عمرانی است

تکمیل پروژه مقبره الشعرا نیازمند اعتبارات دولتی/ بودجه مترو تبریز به اندازه چند پروژه عمرانی است

شهردار تبریز گفت: برای تکمیل پروژه مقبره الشعرا و آماده سازی آن برای حضور بازدیدکنندگان و گردشگران، به تخصیص اعتبارات دولتی نیاز داریم.

به گزارش طلوع تبریز، ایرج شهین باهر در جریان بازدید مهدی جمالی نژاد،  معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور از پروژه های عمرانی شهرداری تبریز، اظهار کرد: پروژه مقبره الشعرا یکی از پروژه هایی است که بیشتر مربوط به دولت و بودجه های دولتی است که شهرداری تبریز کار تکمیل آن را به عهده گرفته است.

او ادامه داد: پروژه مقبره الشعرا، جزو پروژه های خود شهرداری نیست اما با توجه به اینکه چند سالی است کار تعمیر آن مسکوت مانده و به دلیل گردشگرپذیر بودن آن، تکمیل این پروژه مهم به نظر می رسد.  شهرداری تبریز اجرای آن را به عهده گرفته تا در سریع ترین زمان پروژه را تکمیل کند.

شهردار تبریز با اشاره به بازدید مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور از پروژه مقبره الشعرا، عنوان کرد: در جریان این بازدید، از معاون محترم عمرانی وزیر کشور برای تکمیل پروژه کاملا دولتی مقبره الشعرا اعتبار دولتی را خواستار شدیم تا بتوانیم این پروژه فرهنگی، تاریخی را به زودی تکمیل کنیم.

او از تلاش شهرداری تبریز برای آماده سازی سطح مقبره الشعرا برای بازدید گردشگران خبر داد و افزود: در نظر داریم مقبره الشعرا برای بازدید شهروندان و گردشگران به زودی آماده شود و نازک کاری طبقه پائین را فعلا نگه می داریم تا سهم دولت برای این پروژه اختصاص یابد.

ایرج شهین باهر گفت: معاون محترم وزیر کشور نیز قول دادند تا در سال ۹۹ ردیف اعتبار مخصوصی برای این پروژه در نظر بگیرند تا برخی از اقدامات لازم با اعتبار سهم دولت اجرایی شود. با این حال حتی اگر از اعتبار خود شهرداری نیز باشد، تلاش می کنیم تا این پروژه را در زمان مناسب تمام کنیم و تحویل شهروندان دهیم.

او همچنین به بازدید جمالی نژاد از پروژه خط یک قطار شهری تبریز اشاره کرد و افزود: ما با هزار و ۳۰۰میلیاردتومان هزینه در پروژه مترو، بیشترین بودجه را در کل کشور به این موضوع اختصاص داده ایم و در این راستا بیشترین عملیات ممکن نیز طی دو سال اخیر انجام شده است.

شهردار تبریز یادآور شد: این حجم از هزینه، به اندازه بودجه چند پروژه عمرانی یک کلانشهر است و در قبال آن انتظار داریم که دولت نیز به تعهدات خود عمل کند و سهم بودجه اش را پرداخت کند.

او با بیان اینکه شهرداری تبریز پیگیر سهم سال ۹۹ دولت است، گفت: معاون محترم وزیر در بازدید خود، شاهد عملکرد و پیشرفت خوب شهرداری تبریز در بحث مترو بود و با اظهار رضایت ایشان، ما امیدواریم بتوانیم سهم سال ۹۹ را از دولت دریافت کنیم.