در مواجهه با بی‌حجاب کسی نباید فراتر از قانون عمل کند
در مواجهه با بی‌حجاب کسی نباید فراتر از قانون عمل کند

به گزارش طلوع تبریز به نقل از عصرایران، نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی در مورد تندروی‌ها در حوزه حجاب در کشور گفت: رفتارها نباید خارج از قوانین و مقررات باشد باید رفتار اجتماعی با هر آنچه در کشور قانون و مقرر است تنظیم شود و کسی نباید فراتر از آن رفتاری کند. شاید […]

به گزارش طلوع تبریز به نقل از عصرایران، نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی در مورد تندروی‌ها در حوزه حجاب در کشور گفت: رفتارها نباید خارج از قوانین و مقررات باشد باید رفتار اجتماعی با هر آنچه در کشور قانون و مقرر است تنظیم شود و کسی نباید فراتر از آن رفتاری کند. شاید به دید و به زعم برخی افراد در جامعه رفتارهای صورت می‌گیرد که دوست ندارند ولی قانون این اجازه را نمی‌دهد که هر کسی هر جایی هرچه به ذهنش می‌رسد را عملیاتی کند و همان اقدام را انجام دهد این نوع اقدامات بایستی مبتنی بر قوانین و مقررات موضوعه در کشور باشد خارج از آن باشد دیگر این رفتارها قابل کنترل نیست.

غلامرضا نوری قزلچه با بیان این مطلب گفت: احتمال دارد عده‌ای با حسن نیت یا عمل به تکلیف امر به معروف و نهی از منکر به خانمی تذکر حجاب دهند اما احتمال دارد فردا فردی بیاید شرارت کند و این را برای خودش مستمسکی برای بهم ریختن جامعه قرار دهد.

وی افزود: فردی ممکن است این را به عنوان دستاویزی برای برخورد شخصی با افراد قرار دهد و به دنبال بهم ریختن و ناامن کردن جامعه و مختل کردن ارتباطات اجتماعی مردم باشد. هزاران اتفاق ممکن است در بی قانونی بیفتد، نباید فراتر از قانون افراد اقدام کنند چراکه این موضوع قابل کنترل نیست و‌ ممکن است باعث بهم ریختگی و آشفتگی در جامعه شود.

وی در مورد طرح مقابله با بی‌حجابی که در مجلس مصوب شد گفت:  بررسی این طرح نباید اصل ۸۵ می‌شد ولی مصوب شد. یک ماده‌ای تحت عنوان ماده ۷۰ به آخر این طرح اضافه شد که همه اقدامات را منوط به آیین‌نامه‌ای کرده است که به تصویب رئیس قوه قضائیه می‌رسد. ما امیدواریم رئیس قوه قضائیه مسئولانه با این موضوع برخورد کند و از مسائلی که می‌تواند نظم جامعه و زندگی عادی جامعه را مختل کند جلوگیری کند.

نوری قزلچه در پاسخ به این سوال که یکسری تندروها در مجلس این طرح را مصوب کردند که ممکن است قوه قضائیه را نیز در مورد چگونگی تدوین این آیین‌نامه تحت فشار قرار دهند، گفت: ما امیدواریم عقلانیت بر احساسات در کشور غلبه کند اگر چنانچه کار به جایی برسد که عده‌ای اقل تندرو با افکار متحجرانه حاکم مطلق بر جامعه شوند  آن موقع ممکن است هر چیزی اتفاق بیفتد و قابل پیش‌بینی نیست دایره نفوذ این تندروها بالاست ولی امیدواریم جایی کنترل شوند.

وی خاطر نشان کرد: فشار این‌ها باعث تصویب طرح حجاب یا فیلتر کردن فضای مجازی شد و معتقدم اگر با دیدگاه‌ این اقلیت جامعه مدیریت شود اتفاقات ناگواری متصور است.

این نماینده مجلس افزود: انتخابات یازده اسفند تعیین می‌کند که چه اتفاقی در آینده در کشور می‌افتد اگر بتوانند نامزدهای متعدل‌تر از جامعه عقلانیت کشور تایید شوند و در انتخابات مجلس حضور پیدا کنند مردم نیز باید پای صندوق‌ها بیایند و سرنوشت انتخابات را رقم بزنند.