رئیسی: توافق بر سر تهاتر محصولات پتروشیمی با کالا‌های اساسی از دستاورد‌های مهم سفر به آفریقا بود / آفریقا سرزمین فرصت‌هاست
رئیسی: توافق بر سر تهاتر محصولات پتروشیمی با کالا‌های اساسی از دستاورد‌های مهم سفر به آفریقا بود / آفریقا سرزمین فرصت‌هاست

سیدابراهیم رئیسی پس از بازگشت از سفر منطقه‌ای به آفریقا، تقویت عمق راهبردی جمهوری اسلامی ایران را از اهداف اصلی سفر به آفریقا برشمرد و گفت: آفریقا سرزمین فرصت‌هاست و نباید مورد غفلت واقع شود. او توافق بر سر تهاتر محصولات پتروشیمی با کالا‌های اساسی را از دستاورد‌های مهم سفر دانست.

ایسنا: سیدابراهیم رئیسی پس از بازگشت از سفر منطقه‌ای به آفریقا، تقویت عمق راهبردی جمهوری اسلامی ایران را از اهداف اصلی سفر به آفریقا برشمرد و گفت: آفریقا سرزمین فرصت‌هاست و نباید مورد غفلت واقع شود.

به گزارش «طلوع تبریز»؛ رئیس‌جمهوری پس از سفری فشرده به سه کشور آفریقایی که به دعوت رسمی رؤسای جمهور «کنیا، اوگاندا و زیمباوه» انجام شد، با استقبال محمد مخبر به تهران بازگشت. سیدابراهیم در تشریح نتایج و دستاوردهای این سفر گفت: ارتباط ما با قاره آفریقا، مثل ارتباط با کشورهای قاره آسیا و دیگر نقاط جهان اهمیت دارد و نباید ارتباط با این قاره که سرزمین فرصت‌هاست، مورد غفلت واقع شود.

او توافق بر سر تهاتر محصولات پتروشیمی با کالاهای اساسی را از دستاوردهای مهم سفر دانست.

رئیس‌جمهوری در ادامه با بیان اینکه هدف اول این سفر تقویت عمق راهبردی جمهوری اسلامی ایران بود، تصریح کرد: گسترش ارتباط با کشورهای قاره آفریقا از اهداف این سفر بود؛ چرا که آفریقا قاره فرصت‌های ارزشمند، منابع سرشار طبیعی، معادن و زمینه‌ها و استعدادهای فراوان است.