ضرورت ایجاد فضایی برای باراندازی خودروهای سنگین در خارج از شهر
ضرورت ایجاد فضایی برای باراندازی خودروهای سنگین در خارج از شهر

دبیر شورای اسلامی شهر تبریز گفت: ایجاد فضایی مختص باراندازی خودروهای سنگین در خارج از شهر تبریز موضوعی ضروری است. به گزارش طلوع تبریز، سعید نیکوخصلت امروز در یکصد و پنجاه و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز اظهار کرد: با توجه به لزوم توسعه حمل و نقل عمومی در داخل شهر تبریز، لازم است […]

دبیر شورای اسلامی شهر تبریز گفت: ایجاد فضایی مختص باراندازی خودروهای سنگین در خارج از شهر تبریز موضوعی ضروری است.

به گزارش طلوع تبریز، سعید نیکوخصلت امروز در یکصد و پنجاه و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز اظهار کرد: با توجه به لزوم توسعه حمل و نقل عمومی در داخل شهر تبریز، لازم است تا فضا و امکان برای جابه جایی اتوبوس ها فراهم باشد.

او ادامه داد: با این حال ۲۸ هزار خودروی سنگین و ۴۴ هزار وانت بار و نیسان در داخل شهر تردد دارند که هزینه آن از بابت آلودگی هوا و تخریب آسفالت برای شهر بسیار زیاد است.

دبیر شورای اسلامی شهر تبریز عنوان کرد: بخش قابل توجهی از آلودگی هوای شهر تبریز به دلیل تردد خودروهای سنگین و باری است و از طرفی این تردد ها باعث تخریب درصد قابل توجهی از آسفالت خیابان ها و معتبر شهر می شود.

او افزود: پیشنهاد می کنم فضایی به اندازه ۵۰ هکتار در سمت شرق یا غرب تبریز برای باراندازی خودروهای سنگین ایجاد شود تا هم تردد وسائط نقلیه عمومی از جمله اتوبوس ها در داخل شهر تسهیل یابد و هم در بحث آلودگی هوا و تخریب آسفالت اقدامات پیشگیرانه انجام شود.