واقعه دفاع مقدس یک برهه برجسته و مهم از تاریخ انقلاب است
واقعه دفاع مقدس یک برهه برجسته و مهم از تاریخ انقلاب است
دیدار جمعی از طلایه‌داران، خانواده‌های شهدا، هنرمندان، نویسندگان و امدادگران و پیشکسوتان و فعالان دفاع مقدس با رهبر انقلاب اسلامی آغاز شد.

به گزارش شرق، در آستانه هفته دفاع مقدس، جمعی از طلایه‌داران، خانواده‌های شهدا، هنرمندان، نویسندگان و امدادگران و پیشکسوتان و فعالان دفاع مقدس صبح امروز (چهارشنبه، ۲۹ شهریورماه) با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

بیانات رهبرانقلاب در این دیدار به شرح زیر است:

خیلی خدای متعال را شاکرم که به بنده توفیق داد در این جلسه باشکوه و جامع و پرمعنا حضور پیدا کنم و تشکر می‌کنم از کسانی که ترتیب این جلسه را دادند. همچنین تشکر می‌کنم از برادران و خواهرانی که در این آغاز جلسه یک ساعت و خرده‌ای برنامه اجرا کردند. تلاوت قرآن خوب، سرودها عالی و هماهنگ، برنامه مداحی خیلی خوب، سخنران‌ها مطالب بسیار خوبی را بیان کردند. همه تقریبا آن چیزهایی که در دل ما و در ذهن ماست، در حول و حوش مسائل دفاع مقدس و ارتباطش با مردم در همین بیانات این خانم‌ها و آقایان بود.

این خود احتیاج دارد که تأمل و تفکر شود که راهکار پیدا شود. آنچه که بنده می‌خواهم عرض کنم، این است که واقعه دفاع مقدس یک برهه برجسته و مهمی از تاریخ کشور ماست. این مقطع را، واقعه مهم را باید درست بشناسیم و به اذهان نسل‌های بعدی آن را معرفی کنیم. عقیده راسخ بنده این است که اگر نسل‌های پی در پی ما بشناسند جوانب مهم و معنادار دفاع مقدس را و بدانند که در این واقعه مهم چگونه ملت ایران توانست خود را به سکوی پیروزی برساند و در آنجا با قدرت بایستد. با سربلندی برای آنها در این شناخت درس‌های بزرگی وجود خواهد داشت.

عظمت واقعه دفاع مقدس را باید شناخت

رهبرانقلاب: عقیده راسخ بنده این است که اگر جوانان ما بشناسند…برای آنها در این شناخت درسهای بزرگی وجود خواهد داشت.

رهبر انقلاب: ما نتوانستیم تاکنون جزئیات این تابلوی عظیم و پرنقش و نگار دفاع مقدس را بشناسیم و بشناسانیم.

ما در دفاع مقدس از چه چیزی دفاع کردیم؟

دفاع مقدس را از چهار جنبه میتوان بررسی کرد. دفاع از چه چیزی؟ دفاع از کی؟ دفاع به وسیله چه کسانی؟ و چهارم آنکه نتیجه این دفاع چه بوده است؟

 

پیش از سخنان رهبرانقلاب گروه سرود انقلابی نوجوانان به اجرای برنامه خود پرداختند.

همچنین تعدادی از فرزندان شهدا نیز پیش از بیانات رهبرانقلاب به ایراد سخنرانی پرداختند.

علاوه بر حضور برخی از پیشکسوتان دفاع مقدس در حسینیه امام خمینی (ره)، جمع دیگری از فعالان دفاع مقدس در اقصی نقاط کشور نیز از طریق ارتباط تصویری با همه مراکز استان‌ها در این دیدار حضور دارند.