طرح گازسوز کردن خودروهای باری عمومی اجرا می شود
طرح گازسوز کردن خودروهای باری عمومی اجرا می شود

طرح گازسوز کردن خودروهای باری عمومی اجرا می شود

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری شهرداری تبریز از ثبت‌نام تبدیل رایگان وانت بارها به دوگانه سوز خبر داد و افزود: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت jcr.niopdc.ir نسبت به تبدیل رایگان خودروی خود اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری طلوع تبریز، فاضل نادری مدیر عامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درونشهری و حومه شهرداری کلانشهر تبریز در  مصاحبه با برنامه رادیویی سحرلر  تبریز  از  ثبت‌نام تبدیل رایگان وانت بارها به دوگانه سوز خبر داد و افزود: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت  jcr.niopdc.ir  نسبت به تبدیل رایگان خودروی خود اقدام کنند.

نادری افزود: مالکین متقاضی جهت استفاده از طرح مذکور می توانند با اخذ پروانه(فعالیت و اشغال) از سازمان مدیریت حمل و نقل بار درونشهری و حومه شهرداری تبریز و ثبت مشخصات در سامانه www.utcms.ir اقدام نمایند. و سپس با مراجعه به سایت jcr.niopdc.irنسبت به ثبت نام اقدام نمایند. و از مزایایی رایگان طرح دوگانه سوز کردن وانت بارها استفاده نمایند.

وی  گفت: تبدیل رایگان خودروهای عمومی دوگانه سوز می‌تواند تاثیر مثبتی در سبد اقتصادی خانوار داشته باشد و از سوی دیگر با استفاده از سوخت پاک میزان ورود آلاینده‌های ناشی از سوخت بنزین و گازوئیل به محیط زیست را کاهش داد.

نادری اهداف دوگانه سوز کردن ناوگان حمل و نقل عمومی بار به موارد ذیل اشاره نمود: از جمله  به  کاهش مصرف بنزین، افزایش توان صادراتی ایران، ارزآوری برای کشور، کاهش آلاینده‌های هوای کلانشهرها و شهرها، کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل عمومی، رونق کارخانه‌های تبدیل، توسعه‌ خدمات و صنایع وابسته به صنعت سی‌ان‌جی از جمله استارت‌آپ‌ها و اشتغال‌زایی از مهم‌ترین اهداف طرح توسعه صنعت سی‌ان‌جی در کشور به شمار می‌رود و اقدام‌های توسعه‌ای نظیر به‌کارگیری فناوری‌های پیشرفته‌تر از سوی خودروسازان برای کاهش مصرف سوخت، همکاری با بخش‌های پژوهشی، لزوم فرهنگ‌سازی در زمینه تبدیل و سوخت‌گیری و توجه به الزام‌های استانداردسازی از مهم‌ترین نیازمندی‌های این صنعت در کشور است.