کلرپارس تبریز روزانه ۶۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی تولید می‌کند
کلرپارس تبریز روزانه ۶۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی تولید می‌کند

مدیرعامل شرکت کلر پارس تبریز گفت: این شرکت روزانه ۶۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده تولید و به بازار مصرف عرضه می کند. ابوالفضل باباپور امروز در گفت وگویی از راه اندازی خط جدید تولید شرکت کلرپارس خبر داد و افزود: در حال حاضر سه شیفت کاری در این واحد فعال است و با تولیدات […]

مدیرعامل شرکت کلر پارس تبریز گفت: این شرکت روزانه ۶۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده تولید و به بازار مصرف عرضه می کند.

ابوالفضل باباپور امروز در گفت وگویی از راه اندازی خط جدید تولید شرکت کلرپارس خبر داد و افزود: در حال حاضر سه شیفت کاری در این واحد فعال است و با تولیدات کنونی توانایی رفع نیاز کشور را تا رفع بحران شیوع ویروس کرونا را داریم.

وی ابراز امیدواری کرد تولیدات کلرپارس بتواند در رفع مشکلات کنونی کشور اثرگذار بوده و تا حدی نگرانی‌های ناشی از بحران کروناویروس را کاهش دهد.
باباپور اظهار داشت: هم‌اکنون کلرپارس مواد ضدعفونی‌ کننده بر پایه آب اکسیژنه تولید می‌کند و با حداکثر ظرفیت مواد ضدعفونی ‌کننده بر پایه الکل را به بازارهای مصرف داخلی عرضه می کند.

وی ادامه داد: کلرپارس طی روزهای اخیر برای تولید محلول‌های ضدعفونی‌کننده سطوح با خاصیت میکروب‌زدایی سریع و بی بو با تمام توان وارد میدان شده و با راه‌اندازی خط تولید جدید “شیفت ایثار” را برای تامین موارد مورد نیاز کشور ایجاد کرده است.

باباپور افزود: این شرکت پیشتر آب اکسیژنه و پارافین کلره و چندین محصول مرتبط تولید می کرد که با توجه به شرایط موجود و شیوع کروناویروس توانستیم به محلولی برای ضدعفونی سطوح دست یافته و تولید کنیم.

بنا، به این گزارش، شرکت کلرپارس در سال ۱۳۶۶ توسط وزارت نیرو برای تامین کلر شرکت های آب و فاضلاب در تبریز طراحی و عملیات اجرایی آن با همکاری شرکت دنورا از ایتالیا از سال ۱۳۷۲ با ساخت و ساز و نصب تجهیزات آغاز شد و در نهایت در نمیه دوم سال ۱۳۷۷ به بهره برداری رسید.این کارخانه با اجرای طرح های توسعه ای مساحتی معادل ۲۱ هکتار را شامل می شود که طی سال های اخیر ظرفیت تولید کلر از ۲۰ تن را به بیش از ۵۰ تن در روز افزایش داده است.