رعایت کرامت انسانی نیازمندان بسیار مهم است/ شوق خدمت به آسیب دیدگان اقتصادی کرونا در همه مردم دیده می شود
رعایت کرامت انسانی نیازمندان بسیار مهم است/ شوق خدمت به آسیب دیدگان اقتصادی کرونا در همه مردم دیده می شود

رعایت کرامت انسانی نیازمندان بسیار مهم است/ شوق خدمت به آسیب دیدگان اقتصادی کرونا در همه مردم دیده می شود

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی رعایت کرامت انسانی نیازمندان در توزیع اقلام معیشتی را نکته ای بسیار مهم دانست و گفت: مردم و خیران به هر مقدار که در توان خود بوده به نیازمندان و آسیب دیدگان اقتصادی ناشی از بیماری کرونا کمک کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری طلوع تبریز، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم امروز در بازدید از انبار اقلام معیشتی پویش رحمت با قدردانی از زحمات اعضا و دیگر تلاشگران این پویش، اظهار کرد: در بین این آسیب دیدگان چه بسا کسانی هستند که در شرایط عادی نیازمند نیستند اما مثلا راننده یا کارگر روزمزد هستند که بر اثر ویروس کرونا، اکنون گرفتار شده اند. من از اعضای محترم پویش رحمت که این کمک رسانی برای افراد نیازمند و آسیب دیدگان اقتصادی از کرونا را تدارک دیده اند، تشکر می کنم.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه کمک به نیازمندان همه ساله در ماه مبارک رمضان توسط خیرها انجام می شود اما امسال شرایط به گونه ای دیگر است، عنوان کرد: ما در ماه های رمضان گذشته نیز شاهد احسان و کمک خیرها به نیازمندان بوده ایم اما امسال و پس از بیانات مقام معظم رهبری در روز نیمه شعبان، شاهد این هستیم که همه خیران، موسسات و مردم با همدلی و آنچه در حد توانشان است، برای کمک به نیازمندان و آسیب دیدگان اقتصادی ناشی از بیماری کرونا دست به دست هم داده اند.

او افزود: میزان همدلی مردم به گونه ای است که وارد هر مسجدی می شویم، می بینیم که شور و شوق و علاقه مندی به خدمت در بین همه افراد وجود دارد که دست به دست هم داده اند و برای کمک به نیازمندان زحمت می کشند. این علاقه مندی نه تنها در تبریز، بلکه در شهرستان ها نیز وجود دارد و من در ورزقان، مرند، آذرشهر، مراغه، بناب و هر شهری که رفتم، این شوق به خدمت را دیدم و به همین جهت شاکر درگاه الهی هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، گفت: به رغم هجمه های شدید دشمنان علیه اسلام و شیعه و شبهه افکنی هایی که در مورد مساجد و حرم ها بین مردم کرده اند، ما می بینیم که اکنون همین مومنان و متدین ها هستند که در مساجد پای کار آمده اند و اغلب بصورت خودجوش کار خیر انجام می دهند.

او با قدردانی از اقدامات خیرخواهانه همه موسسات، تاکید کرد: بسیج سپاه در روز نیمه شعبان ۲۰ هزار بسته معیشتی توزیع کرد و ۴۰ هزار بسته نیز چند روز قبل توزیع کرده است. همچنین در جریان فعالیت ستاد پشتیبانی مدافعان سلامت هستم و پویش رحمت نیز با حضور خیران شهر در حال جمع آوری و توزیع بسته های حاوی اقلام مورد نیاز آسیب دیدگان اقتصادی ناشی از کرونا است.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی با دعای خیر و آرزوی سرافرازی برای خیران و همه مردم که به آسیب دیدگان کرونا کمک کرده اند، گفت: در بین کمک های مردمی پویش رحمت، کمک های هزار تومانی هم دیده می شود و این نشان می دهد که مردم به هر مقدار که در توان خود بوده به همنوعان آسیب دیده و نیازمند کمک کرده اند و من از خداوند متعال می خواهم که به کسی که در این راه احسان کرده است، برکت دهد.

او در خاتمه با قدردانی از حضور شهرام دبیری رئیس شورای اسلامی شهر تبریز و همچنین سرهنگ شادی فرمانده سپاه تبریز و دیگر زحمتکشان پویش رحمت، تصریح کرد: نکته بسیار مهمی که در توزیع اقلام و بسته های معیشتی به نیازمندان باید مورد توجه قرار گیرد، حفظ و رعایت کرامت انسانی است و این اقدامات باید سازگار با دین ما باشد و حتی همسایه فرد نیازمند نیز نباید متوجه دریافت این بسته ها شود.

امام جمعه تبریز یادآور شد: از خداوند متعال می خواهیم که این ویروس را به زودی از کشور ما و از کل جهان دور کند اما چیزی که در این خصوص بیش از همه خود را نشان داد، همدلی و رزمایشی بود که بعد از فرمایش مقام معظم رهبری در روز نیمه شعبان ایراد فرمودند می بینیم که همه در حد توان خود کمک می کنند تا کسانی که در این جریان آسیب دیده اند کمک های معیشتی شود.