تشریح اقدامات شهرداری تبریز برای مقابله با شیوع کرونا/ ارتباطات دوسویه تبریز و ارزروم افزایش یابد
تشریح اقدامات شهرداری تبریز برای مقابله با شیوع کرونا/ ارتباطات دوسویه تبریز و ارزروم افزایش یابد

تشریح اقدامات شهرداری تبریز برای مقابله با شیوع کرونا/ ارتباطات دوسویه تبریز و ارزروم افزایش یابد

شهردار تبریز اقدامات شهرداری برای مقابله با شیوع ویروس کرونا را تشریح کرد و گفت: تاکنون با استفاده از ۷۰ میلیون لیتر مواد ضد عفونی کننده در نقاط مختلف شهر تبریز ضدعفونی انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری طلوع تبریز، ایرج شهین باهر شهردار تبریز به دعوت شهردار ارزروم ارتباط تصویری با او برقرار و اقدامات شهرداری تبریز برای مقابله با ویروس کرونا را تشریح کرد.
شهردار تبریز در این تماس تصویری اظهار کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا شهرداری تبریز اقدامات مهمی همچون تولید و توزیع ماسک، دستکش و اقلام ضدعفونی کرده است و در این مدت ۱۰۰ دستگاه سمپاشی و تانکر در سطح شهر فعالیت کرده است.
او با بیان اینکه برای تولید ماسک مواد اولیه تهیه و آن را در اختیار مردم قرار دادیم، گفت: مردم در مساجد اقدام به تولید ماسک کردند و همچنین در فرهنگسراهای شهرداری تبریز توسط کارکنان شهرداری ماسک تولید شد و با این روش ها کمبود ماسک مرتفع شد.

نصب ۲۰تونل ضدعفونی در نقاط پرتردد شهر
او ابراز داشت: ۲۰ تونل ضدعفونی در اماکن پرتردد شهر و مقابل ادارات و سازمان ها نصب شده است تا بتوانیم مانع گسترش ویروس کرونا شویم. برای قطع زنجیره انتقال کرونا یک ماه اتوبوس های شهری و مترو تعطیل شد و ادارات با یک سوم کارمندان فعال شدند.
ایرج شهین باهر گفت: برای متوفیان کرونایی غسالخانه های مخصوصی نیز برای این متوفیان ایجاد شده است.
شهردار تبریز با بیان اینکه تمام پروتکل های بهداشتی رعایت می شود، گفت: ضدعفونی مستمر بیمارستان ها و خانه های سالمندان و دیگر مراکز پرتردد شهر توسط شهرداری تبریز انجام می شود.
او افزود: در این مدت با برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی همچون مسابقه کتابخوانی و اجرای پویش ها تلاش کردیم مردم در خانه بمانند و موفق شده ایم آمار مبتلایان به کرونا را کاهش دهیم.

بخشودگی اجاره بهای ۱۱هزار واحد شهرداری تبریز به مدت ۲ماه
ایرج شهین باهر با تاکید بر اینکه شهرداری تبریز اجاره ۱۱ هزار مغازه و واحد تجاری خود را به مدت ۲ ماه به دلیل ویروس کرونا را دریافت نکرد و بخشید، گفت: برای حمایت از افرادی که شغل خود را به خاطر ویروس کرونا از دست داده اند با همکاری شهرداری پویش رحمت راه اندازی و ۱۰ هزار بسته شامل ۱۲ قلم مواد غذایی بین خانواده ها تا کنون توزیع شد.
شهردار تبریز با بیان اینکه نامه ای اعتراض آمیز اخیرا به چند دبیرکل سازمان های جهانی نوشتیم، افزود: در این نامه به تحریم های ظالمانه آمریکا و به خصوص تحریم های دارویی اعتراض کردیم و امیدواریم این تحریم ها لغو شود و از شما نیز انتظار داریم در این خصوص ما را یاری کنید.
او در ادامه به ارتباط دو طرفه شهرهای بزرگ تبریز و ارزروم نیز اشاره داشت و گفت: این دو شهر ظرفیت ها و قابلیت های بزرگی دارند که باید ارتباطات این دو شهر بیش از پیش گسترش پیدا کند و تجربیات به همدیگر منتقل شود.
ایرج شهین باهر افزود: در حوزه اقتصاد شهری، گردشگری، حاشیه نشینی و دیگر موارد می توان تجربیات این دو شهر را به همدیگر منتقل کرد.

ضرورت برقراری پروازهای تبریز-ارزروم
شهردار تبریز با تاکید بر ضرورت توسعه گردشگری بین این دو شهر گفت: باید زمینه توسعه پروازهای بین تبریز و ارزروم را فراهم کرد چراکه مردم این دو شهر زبان و دین مشترک دارند.
او در خصوص ظرفیت های صنعتی شهر تبریز نیز گفت: تبریز یکی از شهرهای صنعتی ایران است و کارخانه های زیادی در این شهر فعال هستند و می توان ارتباط های دو سویه برای گسترش مراودات اقتصادی و صنعتی بین تبریز و ارزروم راانجام داد.

تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران باید قطع شود

درادامه شهردار ارزروم با اشاره به نامه شهردار تبریز به مجامع جهانی مبنی بر ضرورت لغو تحریم های ظالمانه آمریکا گفت: تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران باید لغو شود و ما در این خصوص در کنار مردم بزرگ ایران هستیم.
محمت سکمن  با اظهار تاسف از تلفات ویروس کرونا در شهر تبریز گفت: امیدواریم به زودی شاهد ریشه کن شدن این ویروس در جهان باشیم.
او افزود: دو شهر تبریز و ارزروم ظرفیت های بزرگی دارند و باید همکاری بین دو شهر افزایش پیدا کند.
محمت سکمن با اشاره به خواهر خواندگی دو شهر تبریز و ارزروم گفت: باید بعداز ریشه کن شدن و کنترل ویروس کرونا از این پتانسیل در جهت افزایش گردشگران بین دو شهر استفاده کرد.
او با تشریح اقدامات شهرداری ارزروم بر انتقال تجربیات بین دو طرف در مقابله با شیوع کرونا تأکید کرد و گفت: تلاش می کنیم تا به زودی گسترش ویروس کرونا را کنترل کنیم و مانع افزایش مبتلایان شویم.
شهرداران ارزروم و تبریز در پایان همدیگر را بعد از پایان دوران کرونا جهت حضور در شهرهای‌شان دعوت کردند.