پیشرفت قابل توجه عملیات احداث پل همسان کابلی تبریز
پیشرفت قابل توجه عملیات احداث پل همسان کابلی تبریز

پیشرفت قابل توجه عملیات احداث پل همسان کابلی تبریز

شهردار منطقه ۲ تبریز گفت: عملیات احداث پل همسان کابلی تبریز از پیشرفت قابل توجه و چشمگیری برخوردار است.

به گزارش پایگاه خبری طلوع تبریز، باقر خوشنواز با اعلام این خبر گفت: با اتمام عملیات قالب بندی و بتن ریزی سرستون پایه های جنوبی و اتمام اجرای دیوارهای ضلع رمپ جنوبی پل همسان کابلی تبریز، روند اجرای این پروژه از پیشرفت قابل توجهی برخوردار است.

خوشنواز پل همسان کابلی تبریز را از پروژه های تاثیرگذار و برجسته در رفع ترافیک شهری در حوزه منطقه ۲ اعلام کرده و اظهار داشت: این پل با قرار گرفتن در مرکزی ترین مسیر عبوری شهروندان از جاده ائل گلی و به نوعی قرار گرفتن در مهم ترین مسیر ورودی شهر از طریق دروازه تهران، نقش بسزایی در کاهش بار ترافیکی پل کابلی ایفا خواهد کرد.

شهردار منطقه ۲ تبریز در خصوص مشخصات فنی این پل گفت: پل همسان کابلی تبریز به طول ۴۵۰ متر (با احتساب رمپ ها) و طول عرشه آن ۹۴ متر (به صورت فلزی) و همچنین عرشه سواره رو پل ۹ متر است که دارای ۴ تکیه گاه است و برای اجرای عملیات عمرانی آن ۱۳۰ میلیارد ریال هزینه درنظر گرفته شده و پیش بینی می شود احداث آن تا شهریورماه ۹۹ به اتمام برسد.

به گفته خوشنواز، دیوارهای رمپ شمالی پل همسان کابلی با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی رو به اتمام می باشد و ساخت و آماده سازی تیرهای عرشه پل (در حدود ۱۲ تیر) نیز به انجام رسیده است.

شهردار منطقه ۲ تبریز قالب بندی سرستون پایه های شمالی پل همسان کابلی را، در شرف نصب اعلام کرد.