آسفالت ریزی ۶۵۰۰ تنی در یک هفته/ کدام معابر و خیابان‌های تبریز در هفته اخیر آسفالت شد؟
آسفالت ریزی ۶۵۰۰ تنی در یک هفته/ کدام معابر و خیابان‌های تبریز در هفته اخیر آسفالت شد؟

آسفالت ریزی ۶۵۰۰ تنی در یک هفته/ کدام معابر و خیابان‌های تبریز در هفته اخیر آسفالت شد؟

در این روزها و هفته های اخیر که شیوع ویروس کرونا بیشتر امور را تحت تاثیر قرار داده است ولی نیروها و کارکنان شهرداری تبریز و پیمانکاران با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی برای تداوم نهضت آسفالت در نقاط مختلف شهر تبریز تلاش می کنند و کرونا هم مانع اجرای پروژه های آسفالت ریزی و لکه گیری نشده است.

طلوع تبریز: هفته‌ای که گذشت، دومین هفته اجرای نهضت آسفالت در سال ۹۹ بود. نهضتی که به گفته مسئولان شهرداری پس از سال ۹۷ و ۹۸، امسال جدی‌تر و پرقدرت‌تر از گذشته دنبال می‌شود.

در این هفته نزدیک ۶ هزار و ۵۰۰ تن آسفالت در معابر و مناطق مختلف شهر تبریز آسفالت ریزی و لکه گیری شد.

در این مطلب آسفالت‌ریزی‌های هفته گذشته در معابر تبریز را به تفکیک مناطق ۱۰گانه مرور می‌کنیم:

منطقه ۱: ۳۲۰۰ تن

در هفته گذشته عملیات اجرای لکه گیری و آسفالت به میزان ۱۰ تن در بلوار ۲۹ بهمن مقابل حوزه علمیه تبریز انجام و همچنین زمین فوتبال چمن مصنوعی روبروی ائل ایستین به میزان حدود ۶۵ تن آسفالت ریزی شد.

لکه گیری مسیر خیابان استاندارد کوچه بیتا و مهتاب با حدود ۱۰ تن آسفالت انجام و سرازیری ولی عصر که یکی از مسیرهای پرتردد در سطح حوزه شهرداری منطقه ۱ تبریز است در ضلع شمالی با حدود ۱۴۷۰ تن آسفالت ریزی شد.

طی هفته گذشته همچنین آسفالت ریزی در احمد آباد به میزان ۱۰ تن انجام شد.

منطقه۲: ۳۴ تن

در هفته ای که گذشت توسط نیروهای شهرداری منطقه ۲ تبریز لکه گیری خیابان آبرسان تا بیمارستان ۲۹ بهمن، کوچه مهرگان ۳ و ۴ آبرسان، مسیر قورخانه مارالان، خیابان گلشهر کوچه شهید مرتضی انصاری، ۲۴متری فردوس در کوی فرشته و جلوی بیمارستان شهدا، خیابان نور و توحید یاغچیان، کوی سرو یاغچیان و کوی پرواز بابایی سوم و کوچه شب بوی ۲۳ انجام شد و در مجموع از ۳۴ تن آسفالت در این معابر استفاده شد.

منطقه ۳: ۷۷۰ تن

کاتر زنی و زیر سازی معابر فرعی الهیه جدید، آسفالت ریزی کوچه برهون با ۳۴ تن آسفالت، شش متری سهند و کوچه های مجاور با ۳۹۵ تن آسفالت و کوی دهقانزاده و کوچه های مجاور با ۲۲۸.۵ تن آسفالت طی هفته گذشته توسط شهرداری منطقه ۳ تبریز انجام شد.

کوی گلستان ساری زمین، آسفالت ریزی کوچه ۴متری نوین در ۱۲ متری مطهری و ۶متری زارع در خیابان لاهیجانی زنگوله باغ، زیرسازی و حمل نخاله و آسفالت ریزی کوی شهریور در خیابان فرساد همتی و زیرسازی و آسفالت ریزی کوچه های شش متری سهند کوچه فروردین و چهار متری گلستان در خیابان الهیه نیز در برنامه آسفالت ریزی منطقه ۳ قرار دارد.

منطقه ۴: ۱۹۰ تن

در سطح منطقه ۴ تبریز کوی شهید ضرغامی واقع در خیابان شهید میلانی و کوچه چهارم واقع در کوی فیروز جمعا با ۱۹۰ تن آسفالت ریزی شد.

منطقه ۵: ۲۰۰ تن

لکه گیری آسفالت در کوی نیاوران ۳، لکه گیری آسفالت خیابان کاج رشدیه و مسیر های اصلی کوی ولی امر، شروع آسفالت تراشی خیابان شهید عبداللهی در شهرک مرزداران، آسفالت ریزی در کوچه های شقایق اول و دوم کرکج با۱۰۰ تن توسط شهرداری منطقه ۵ تبریز طی هفته گذشته انجام شد.

برای آسفالت ریزی خیابان شهید عبداللهی در شهرک مرزداران با ۵میلیارد ریال هزینه ۷۰۰ تن آسفالت استفاده می شود.

همچنین لکه گیری آسفالت در کوی شهید بهشتی با ۲۰ تن، زیر سازی کوچه دهخدای دوم در کوی ولی عصر دو و آسفالت ریزی اساسی در محلات کرکج  با۴۰ تن انجام شد.

منطقه ۶: ۷۰۰ تن

آسفالت کوی محمدی شنب غازان، زیرسازی میدان ولایت شنب غازان، اجرای آسفالت در کوی شهدای شنب غازان و آسفالت در قراملک مقابل پمپ ایران طی هفته گذشته انجام شد.

اسفالت کوی اتحاد واقع در شنب غازان، اجرای اسفالت در اناخاتون کوهسار و اجرای اسفالت در کوی کمنز نیز توسط شهرداری منطقه ۶ تبریز انجام شد. برای کل این معابر از ۷۰۰ تن آسفالت استفاده شده است.

منطقه ۷: ۳۵۰ تن

خیابان رواسان، خیابان نامور، جاده صنعتوآخر لاله در خیابان شهید باهنر طی هفته گذشته توسط شهرداری منطقه ۷ تبریز با ۳۵۰تن آسفالت ریزی شد.

منطقه ۸: ۱۷۷ تن

چاله زدایی ولکه گیری اسفالت در محل های حفاری شده و نشست شده کوچه کاشانی در چهارراه گجیل و خیابان جمهوری میدان شهدا و کوچه شیرازیان به طرف خیابان بهادری در خیابان دانشسرا توسط منطقه ۸ تبریز انجام شد.

این هفته کوچه سید زاده واقع در خیابان امام به مقدار ۱۵۰ تن

همچنین لکه گیری اسفالت محل های حفاری شده و نشست شده واقع در خیابان فارابی (چایکنار) پل قاری به طرف کافه تماشا و خروجی رضا نژاد به طرف چایکنار مقابل زیارتگاه شاه حسین ولی و حدفاصل اول خیابان شهید رضا نژاد تا تقاطع رضا نژاد انجام شد.

طی هفته گذشته عملات چاله زدایی ولکه گیری اسفالت محل های حفاری شده ورودی و داخل کوچه ادراکی واقع در خیابان امام(ره) نرسیده به چهارراه شهید بهشتی و ادامه کوچه صدر انجام شد.

در مجموع برای این لکه گیری ها و آسفالت ریزی از ۱۷۷ تن آسفالت استفاده شده است.

منطقه ۹: ۲۸۰ تن

آسفالت ریزی بیندر در خیابان های دانش و نظام پزشکی به طول ۱۸۰ متر، عرض ۱۲ متر و با حجم ۲۸۰ تن آسفالت توسط شهرداری منطقه ۹ تبریز در حال اجرا است.

منطقه ۱۰: ۵۹۰ تن

طی هفته گذشته به همت شهرداری منطقه ۱۰ تبریز بیش از ۵۹۰ تن در محلات و معابر این منطقه آسفالت ریزی شد. ۴۰ تن از این مقدار توسط معاونت خدمات شهری این منطقه و ۵۵۰ تن نیز توسط معاونت عمرانی منطقه ۱۰ انجام شد.

خیابان انقلاب، خیابان کوثر شرقی، دوازه متری شهید وطن دوست شهرک ارم و کوچه سبز در خیابان شهید اصولی در این هفته ای که گذشت لکه گیری و آسفالت ریزی شد.

همچنین مسیر خیابان چایکنار از پل منصور به طرف پل فلسطین، کمربندی شهرک ارم و خیابان ثقه السلام و خیابان شهریار در سطح حوزه منطقه ۱۰ با آسفالت لکه گیری شد.