احداث باند هلیکوپتر در شهرک خاوران
احداث باند هلیکوپتر در شهرک خاوران

احداث باند هلیکوپتر در شهرک خاوران

به منظور امداد رسانی سریع و فوری در مواقع بحران، باند هلیکوپتر در شهرک خاوران در کنار ایستگاه آتش نشانی، توسط شهرداری منطقه ۹ تبریز احداث شده است.

به گزارش پایگاه خبری طلوع تبریز، بهرام نسیانی شهردار منطقه ۹ تبریز با اعلام این خبر گفت: یکی از مهمترین اقدامات صورت گرفته در کنار ایستگاه آتش نشانی شهرک خاوران احداث باند هلیکوپتر است که در مواقع ضرورت و بحران، با پوشش سریع و مطلوب حوادث، زمان خدمات رسانی و همچنین امداد و نجات شهروندان در شرق و جنوب شرق تبریز را به حداقل زمان ممکن خواهد رساند.

وی با اشاره به مشخصات فنی این باند اظهار داشت: ابعاد این باند۳۰ *۳۰ متر بوده که برای احداث آن ۱۲۰۰ متر مکعب کرسی چینی، ۲۰۰ متر مکعب بتن ریزی از جنس پلیمر وفلای اش و ۲۰۰ تن آرماتور بندی استفاده شده است.

شهردار منطقه همچنین با اشاره به احداث یک باب سالن بحران در این محل گفت: در راستای تکمیل این سایت، احداث یک باب سالن بحران در کنار ساختمان آتش نشانی و باند هلی کوپتر شهرک خاوران در نظر گرفته شده است که با شروع فصل کاری در سال آینده شاهد آغاز عملیات عمرانی آن خواهیم بود.

نسیانی خاطر نشان ساخت: همچنین بر اساس کاربری های موجود و تدابیر اتخاذ شده، احداث یک باب اورژانس هلال احمر نیز جهت دسترسی به خدمات فوری درمان در این مجموعه پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: قطعا با تکمیل این سایت، امداد رسانی در زمان بروز حوادث و بحران از سمت اتوبان های شهید کسایی، تبریز – زنجان و تبریز – اهر به سهولت و در کوتاه ترین زمان ممکن میسر خواهد شد.

احداث باند هلیکوپتر در شهرک خاوران