کرونا تا ۱۵ روز آینده کنترل نشود تا ۲ ماه دیگر باید با آن درگیر باشیم/ برخی هنوز شرایط را جدی نگرفتند
کرونا تا ۱۵ روز آینده کنترل نشود تا ۲ ماه دیگر باید با آن درگیر باشیم/ برخی هنوز شرایط را جدی نگرفتند

کرونا تا ۱۵ روز آینده کنترل نشود تا ۲ ماه دیگر باید با آن درگیر باشیم/ برخی هنوز شرایط را جدی نگرفتند

 معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اقدامات فعالانه بسیج و سپاه برای کنترل کرونا گفت: اگر تا ۱۵ روز آینده ویروس کرونا را کنترل نکنیم تا ۲ ماه دیگر باید با آن درگیر باشیم.

به گزارش طلوع تبریز از تسنیم، علی‌رضا رئیسی امشب در نشست ویدئوکنفرانس با هیئت‌رئیسه چند دانشگاه علوم پزشکی کشور ازجمله استان گیلان اظهار داشت: ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا غربالگری شدند که از این میان یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در صف پیگیری و پایش سلامتی هستند.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تأکید بر پایش بیمارانی که پیگیری فوری نیاز دارند در ۲۴ ساعت و افراد نیازمند پیگیری در ۴۸ ساعت گفت: با توجه به اینکه برخی استان‌ها نتوانستند درمانگاه‌های خود را در ساعات طولانی فعال نگه‌دارند اما بسیج و سپاه اعلام کردند که می‌توانند هزار درمانگاه را برای پیگیری سلامتی بیماران کرونایی به میدان آورند.

وی با اشاره به عملکرد مطلوب دانشگاه علوم پزشکی گیلان در اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا تصریح کرد: متأسفانه هنوز برخی از مردم خطرناک‌بودن ویروس کورونا را جدی نگرفتند ازاین‌رو دادستان‌های کشور مکلف به همراهی با دانشگاه‌های علوم پزشکی هستند و اگر در استانی قهوه‌خانه‌ای باز باشد قصورات این موضوع متوجه دانشگاه‌ علوم‌ پزشکی آن منطقه است.

رئیسی با هشدار نسبت به اینکه “اگر تا ۱۵ روز آینده ویروس کرونا را کنترل نکنیم تا ۲ ماه دیگر باید با آن درگیر باشیم و تلفات بسیار سنگینی نیز می‌دهیم”، بیان کرد: در ایام عید نوروز دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند و باید بهورزان و سایر کادر درمانی نسبت به انتقال و پیگیری سلامت بیماران کرونایی اقدام کنند.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تأکید بر مطالعه دقیق دستورالعمل‌های صادرشده از سوی وزارت بهداشت و سرکشی مداوم از دانشگاه‌های علوم پزشکی توسط معاونان بهداشتی افزود: یکی از عوامل مهم در کنترل ویروس کرونا گندزدایی مستمر معابر عمومی با همکاری بسیج است.

وی از تعطیلی بازار مراکز استان‌ها، مجموعه‌های ورزشی، فرهنگی و تفریحی جز مراکز عرضه ملزومات اساسی طبق تصمیم جدید دولت خبر داد و گفت: همه ما وظیفه داریم که برای کنترل شیوع بیشتر ویروس کرونا موارد و دستورالعمل‌ها را رعایت کنیم تا بتوانیم از این روزهای سخت به‌سلامت عبور کنیم.