پیاده روی اربعین؛ حماسه عظیم و چالش ها
پیاده روی اربعین؛ حماسه عظیم و چالش ها

به گزارش طلوع تبریز، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در جلسه ستاد اربعین اظهار داشت: ️ برجسته ترین پیام عاشورا و اربعین حسینی، درس عزت مداری است. در فرهنگ اسلام، مسلمان عزیز است و ذلت و خواری با مسلمانی قابل جمع نیست. وی افزود: یکی از افتخارات پیروان مکتب حسینی و انقلاب […]

به گزارش طلوع تبریز، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در جلسه ستاد اربعین اظهار داشت: ️ برجسته ترین پیام عاشورا و اربعین حسینی، درس عزت مداری است. در فرهنگ اسلام، مسلمان عزیز است و ذلت و خواری با مسلمانی قابل جمع نیست.

وی افزود: یکی از افتخارات پیروان مکتب حسینی و انقلاب اسلامی مبارزه با استکبار جهانی و زیاده خواهی های آمریکا است که در قبال ظلم، جنایت و زورگویی کرنش نخواهند کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی️ با تمجید از استقبال گسترده مردم از پیاده روی اربعین گفت: حجم ثبت نام برای مراسم امسال بر اساس آخرین آمارها از سامانه سماح، بیانگر استقبال خوب مردم و احتمالا یک حماسه عظیم اربعین با حضور بسیار بالایی را نوید می دهد.

حجت الاسلام آل هاشم اضافه کرد: احتمالا امسال علیرغم وضعیت بد اقتصادی زائران بیشتری از سال های قبل برای زیارت اربعین مشرف خواهند شد.

ا️مام جمعه تبریز بیان داشت: راه های عبور از چالش هایی همچون ازدحام در مرزها، قیمت بالا و کیفیت ضعیف اینترنت و تماس تلفنی، گرمازدگی و کمبود برق در عراق و تبلیغ فرقه های نوظهور و انحرافی باید به درستی برای مردم تبیین و روشنگری شود.