پیشکسوت تراکتور ؛ دلال‌ها باعث پسرفت فوتبال آذربایجان شده‌اند
پیشکسوت تراکتور ؛ دلال‌ها باعث پسرفت فوتبال آذربایجان شده‌اند

به گزارش آذرانجمن؛ داود رستمی پیشکسوت بومی تیم تراکتور در گفتگو با آذرانجمن در رابطه با دلیل نبود بازیکن آذربایجانی درسطح ملی و باشگاهی گفت: عمده ترین دلیل افت فوتبال آذربایجان وعدم ظهور استعداد ها، ورود افراد غیر فوتبالی و غیرتخصصی به پایه های این ورزش عنوان کرد. وی ادامه داد: دلیل نبود بازیکن سطح […]

به گزارش آذرانجمن؛ داود رستمی پیشکسوت بومی تیم تراکتور در گفتگو با آذرانجمن در رابطه با دلیل نبود بازیکن آذربایجانی درسطح ملی و باشگاهی گفت: عمده ترین دلیل افت فوتبال آذربایجان وعدم ظهور استعداد ها، ورود افراد غیر فوتبالی و غیرتخصصی به پایه های این ورزش عنوان کرد.

وی ادامه داد: دلیل نبود بازیکن سطح بالا در چند سال اخر از استان در تیم های ملی ورود افراد تحصیل کرده غیر فوتبالی و معلم های ورزشی به این رشته میباشد.

پیشکسوت تراکتور افزود، معلم های ورزشی با ایجاد مدارس فوتبال، دانش آموزان را با ابزار تهدید چون ندادن نمره آنها را مجاب به ثبت نام در این کلاس ها میکنند و یا فارغ التحصیلان رشته مدیریت ورزشی بدون داشتن سابقه بازی باشگاهی، با آموزش های مبتدی و کپی برداری تمرینات از وب سایت ها بدون در نظر گرفتن تایم تمرینی مناسب نسبت با سن و بدن بازیکن و توجه به استعداد، تمرایناتی را به اجبار به  فوتبالیست های اکادمی یاد میدهند.

هافبک خوش تکنیک و شوت زن سابق تراکتوری ها ادامه داد: برخی مربیان ۷ سال است در یک تیم در رده های پایین  مشغول به فعالیت هستند اما هیچ دریافتی از باشگاه ندارد و منابع مالی خود را از بازیکنان و خانواده های انها تامین میکنند که صرفا اینها باچشم و منبع مالی به بازیکن نگاه میکند نه از روی دلسوزی برای پیش رفت آنها

رستمی درخصوص شرایط رده های پایین عنوان کرد: اخیر در یک تیم مطرح استانی در رده پایین تر مبالغ سنگین از یک استعداد گرفته شده تا وی را برای ادامه بازی معرفی کنند که پس از اخذ این مبلغ بازیکن مورد نظر را حتی به تمرینات تیم تهرانی راه نمیدهند.

پیشکسوت تراکتورادامه داد: برخی مربیان بزرگ علیرغم داشتن پیشینه درخشان در عرصه بازی و مربیگری  هم به دلیل اینکه صرفا در چرخه بمانند، پیشنهادهای را قبول کنند که درامد مجموعه از دلالی و خالی کرد جیب خانواده های فوتبال دوست است که با امید و علاقه فرزندانشان را به این ورزش تشویق میکنند.

وی ادامه داد با مدیریت و استفاده از افراد تخصصی و فوتبالی در شکوفایی و  پرورش استعداد میتوان دوباره بازیکنان  آذربایجانی را در عرصه ملی شاهد باشیم چراکه باتوجه به پتانسیل بالای این خطه در فوتبال و پیشکسوتان بزرگ و دلسوز  که سابقه ملی داشتند شاهد ظهور بازیکنان جدید در رده های بالاباشیم.

رستمی همچنین درمورد عملکر تیم تراکتور در این  فصل نیز گفت؛ پاکو خمز سال قبل عملکر قابل قبولی داشت ولی متاسفانه این فصل به دلیل حفظ نشدن شاکله اصلی تیم و از دست دادن مهره های اصلی در خطوط به مشکل خورده است.

وی با انتقاد از نحوه یارگیری قرمز پوشان نیز عنوان کرد تیم تراکتور بدون جذب بایکنان در خطوط مورد نیاز ، بازیکنان اصلی خود را ازدست داد برای مثال این تیم دو مهاجم اصلی خود رابه رقیب مستقیم خود دادکه در هیچ جای دنیا این کار صورت نمیگیرد .

رستمی همچنین درمورد شرلیط خودش نیزعنوان کرد در حال حاضر در باشگاه مهدیه تبریزمشغول به فعالیت میباشم که استعداد های خوبی در این تیم حضور دارند که در آینده نچندان دور  از انها بیشترخواهیم شنید.