شنبه سبز ۶۰۰ هزار واحدی در بورس تهران
شنبه سبز ۶۰۰ هزار واحدی در بورس تهران

شنبه سبز ۶۰۰ هزار واحدی در بورس تهران

شاخص کل در پایان معاملات امروز با رشد ۱۰هزار و ۸۰۳ واحدی توانست در جایگاه ۶۰۸۵۷ واحد بایستد.

به گزارش پایگاه خبری ظلوع تبریز، شاخص کل در پایان معاملات امروز با رشد ۱۰۸۰۳ واحدی توانست در جایگاه ۶۰۸۵۷ واحد بایستد، شاخص کل در پایان معاملات امروز توانست رشد ۱.۸۱ درصدی را انجام دهد، شاخص قیمت هم وزن نیز رشد ۰.۸۱ درصدی را به خود دید. شاخص آزاد شناور رشد ۱.۱۰ درصدی و شاخص بازار اول رشد ۱.۶۱ درصدی را تجربه کرد، شاخص بازار دوم نیز به مقدار ۲.۰۹ درصد رشد کرد.

نمادهای فارس، فولاد، وغدیر، کگل، تاپیکو، شتران و پارسان بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل از خود به جای گذاشتند، نمادهای وبملت، غگل، وتجارت، شپنا، فملی، فولاد و سمازن نیز پربیننده ترین نمادهای بورسی در معاملات امروز بودند.

ارزش بازار بورس به عدد ۲۲,۲۰۷,۴۴۶.۶۹۱  میلیون ریال رسید، تعداد معاملات ۱.۰۳۷ هزار بوده و ارزش معاملات به عدد ۵۷,۲۷۸.۹۶۱  میلیون ریال رسید، حجم معاملات نیز عدد ۶.۶۶۳ میلیون بود. در پایان معاملات امروز ۱۹۵ نماد بورسی مثبت بوده و ۱۲۷ نماد منفی و یک نماد بدون تغییر ماندند.

در قسمت سایر شاخص ها نیز شاخص ۳۰ شرکت بزرگ ۲.۷۴ درصد رشد کرده و بیشترین رشد را به نام خود ثبت کرد، شاخص ۵۰ شرکت فعالتر بورسی ۲.۴۸ درصد، شاخص صنعت ۲.۰۹ درصد و شاخص قیمت هم وزن نیز رشد ۰.۸۱ درصدی را تجربه کرد.

شاخص کل فرابورس اما رشد به مراتب کمتری از شاخص کل بورس به دست آورده و به رشد ۰.۵۷ درصدی رضایت داد، نمادهای شگویا، میدکو، زاگرس، مارون، شاوان، شراز، صبا، رنیک، هرمز، بپاس و وهور بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس گذاشته و نمادهای ذوب، فرابورس و دماوند بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل فرابورس از خود بر جای گذاشتند. در فرابورس نیز ۱۷۲ نماد مثبت، ۶ نماد بدون تغییر و ۱۲۰ نماد در محدوده منفی قرار گرفتند.