جنایت‌های وحشیانه رژیم صهیونیستی جامعه جهانی را بیدار کرده است
جنایت‌های وحشیانه رژیم صهیونیستی جامعه جهانی را بیدار کرده است

به گزارش طلوع تبریز، «حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم»، در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تبریز با بیان اینکه ۴۰ روز از آغاز جنگ غزه گذشته و صهیونیست‌ها دست به جنایت‌هایی زده‌اند که نمونه ندارد، افزود: حمله به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و یورش زمینی به بیمارستان شفا، حاکی از شکست اطلاعاتی رژیم صهیونیستی، بی‌آبرویی بزرگ […]

به گزارش طلوع تبریز، «حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم»، در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تبریز با بیان اینکه ۴۰ روز از آغاز جنگ غزه گذشته و صهیونیست‌ها دست به جنایت‌هایی زده‌اند که نمونه ندارد، افزود: حمله به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و یورش زمینی به بیمارستان شفا، حاکی از شکست اطلاعاتی رژیم صهیونیستی، بی‌آبرویی بزرگ برای صهیونیست‌‌ها و عمل ضدانسانی این رژیم است.

وی با اشاره به آغاز دور جدید بمباران غزه توسط رژیم صهیونیستی، اظهار کرد: جنایت‌های وحشیانه و کم‌سابقه این رژیم، جامعه جهانی را بیدار کرده است و اگر روزی ایران تنها حامی فلسطین و مردم غزه بود اکنون جهان از خواب بیدار شده و ذات رژیم صهیونیستی را شناخته است.

خطیب نماز جمعه تبریز گفت: این شناخت فراگیر جهانی حتی در شهرهای اروپایی، نتیجه سال‌ها آرمانخواهی ایرانیان و جبهه مقاومت فلسطین است و در زمان کنونی همه یکصدا این جنایت‌ها را محکوم می‌کنند.

آل‌هاشم، با بیان اینکه جنگ غزه ترسیم‌کننده مرزهای انسانیت است، ادامه داد: هیچ انسان آزاده‌ای در برابر جنایات عریان صهیونیست‌ها، نمی‌تواند جانب دار جنایتکاران باشد و نباید اجازه داد که برخی سیاستمداران جای شهید و جلاد را عوض کنند.

وی یادآور شد: با وجود اینکه ملت‌‌های مختلف در خیابان‌ها در حمایت از مردم مظلوم غزه حضور دارند، دولت‌ها دور میز برای ایجاد موانع بازدارنده رژیم صهیونیستی، دچار تردید و دودلی شده اند و باید بدانند که دستاورد سکوت و انفعال آنان در برابر نسل‌‌کشی در غزه، چنین بی‌آبرویی را رقم زده است.

وی با قدردانی از رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه برای سفر به کشورهای مختلف برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین، گفت: از مردم و مسوولان ترکیه و جمهوری آذربایجان نیز برای حمایت از مرم مظلوم فلسطین قدردانی می‌شود و تمام کشورهای اسلامی باید در زمان کنونی به وظیفه خود در قبال مردم مظلوم فلسطین عمل کنند.

امام جمعه تبریز همچنین با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی گفت: حضور مستمر مردم در پای صندوق‌های رای در طول سال‌های انقلاب با وجود جنگ تحمیلی، تحریم‌ها، ترور و جنگ رسانه‌ای دشمنان، مهمترین افتخار انقلاب و سند حقانیت آن است.

آل‌هاشم، با تاکید بر اینکه انتخابات مهم‌‌ترین نشانه مردم‌ سالاری در نظام جمهوری اسلامی است، افزود: دشمن در طول این سال ها هر کاری کرد تا مردم پای صندوق‌های رای نروند اما هیج یک از این کارها، مردم را دلسرد نکرد و در این دوره از انتخابات نیز مردم در پای صندوق‌های رای حاضر خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه مردم ما همیشه در حساس‌ترین مواقع به وظیفه خود عمل می‌کنند، اظهار کرد: دولتمردان جمهوری اسلامی نیز باید به مسایل معیشت و اقتصاد مردم توجه و برای رفع این مشکلات اقدام کنند.

خطیب نماز جمعه تبریز با بیان اینکه در حمایت و رد نمایندگان مجلس شورای اسلامی نه توصیه، نه سفارش و نه حمایت می‌کنم، گفت: هر کسی هم از قول من در تایید یا رد نمایندگان مطلبی گفته باشد، آن را تکذیب می‌کنم.

آل‌هاشم، ادامه داد: تمام آن‌هایی که از فیلتر شورای نگهبان عبور کرده و تایید شده‌اند، برای ما محترم هستند.

امام جمعه تبریز با اشاره به هفته بسیج، گفت: بسیج، میوه و مولود انقلاب اسلامی است که در اندیشه امام راحل تجلی یافت و پس از امام (ره) با دستان جانباز رهبر معظم انقلاب به سازمانی مستحکم تبدیل شد.

آل‌هاشم افزود: بسیج در طول ۴۴ سال حیات خود نشان داد که فرمول حل مسایل و نسخه شفابخش مشکلات و روزهای دشوار است و این نهاد مردمی پس از دوران دفاع مقدس، مجاهدت‌های خود را ادامه داده و اکنون به جایگاه والایی رسیده است.

وی با اشاره به اینکه، بسیج بسیج نشان داده از متن ملت و بدنه فعال ملت است، یادآور شد: بسیج در حوادث مختلف جوهره مردمی بودن خود را نشان داده و در بطن مشکلات مردم حضور دارد.

امام جمعه تبریز در خطبه های نماز جمعه به مناسبت های هفته از جمله سالروز آزادسازی سوسنگرد، ولادت حضرت زینب (ع) و روز پرستار، هفته کتاب و روز حکمت و فلسفه به مناسبت سالروز رحلت آیت‌الله طباطبایی، اشاره کرد و گفت: فردا تجمع مردمی جهانی علیه رژیم صهیونیستی برگزار می‌شود و مردم این استان و تبریز نیز با حضور در این تجمع جنایت‌های این رژیم را محکوم خواهند کرد.

آل‌هاشم، ادامه داد: مردم این شهر فردا ساعت ۱۰.۵ صبح با تجمع در سنگ‌فرش و سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل به وظیفه دینی خود عمل خواهند کرد.