رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی؛ عضویت اعضای خانه احزاب در هیات‌های اجرایی منع قانونی ندارد
رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی؛ عضویت اعضای خانه احزاب در هیات‌های اجرایی منع قانونی ندارد

به گزارشطلوع رتبریز، تراب محمدی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به استناد این نماینده مجلس و نامزد انتخابات مجلس دوازدهم به ماده ۷۵ قانون انتخابات اظهار داشت: در این ماده قانونی تصریح شده که اعضای هیات‌های اجرایی در زمان عضویت نمی‌توانند له یا علیه هیچ یک از نامزدهای انتخاباتی یا احزاب اظهار نظر کنند. […]

به گزارشطلوع رتبریز، تراب محمدی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به استناد این نماینده مجلس و نامزد انتخابات مجلس دوازدهم به ماده ۷۵ قانون انتخابات اظهار داشت: در این ماده قانونی تصریح شده که اعضای هیات‌های اجرایی در زمان عضویت نمی‌توانند له یا علیه هیچ یک از نامزدهای انتخاباتی یا احزاب اظهار نظر کنند.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه هیچ یک از دو نفر عضو هیات اجرایی انتخابات شهرستان تبریز له یا علیه هیچ یک از نامزدها اظهارنظر نکرده‌اند و سندی نیز در این مورد وجود ندارد، اضافه کرد: این دو نفر مانند ۶ عضو دیگر هیات اجرایی انتخابات در شهرستان تبریز با رای مخفی ۳۰ معتمد اقشار مختلف انتخاب شده اند که توسط هیات نظارت استان نیز تایید شده‌اند.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: مجریان انتخابات با مر قانون کار می‌کنند و هر گونه ایراد و اشکالی در فرایند برگزاری انتخابات توسط هیات‌های نظارت رسیدگی می‌شود.

وی با یادآوری اینکه هیات اجرایی دارای شخصیت حقوقی مستقلی بوده و در راستای رای‌گیری نیز مستقل عمل می‌کند، بیان کرد: اعضای این هیات توسط اقشار مختلف مردم و در حضور هیات نظارت شهرستان انتخاب و توسط هیات نظارت استان نیز تایید شدند.