ساماندهی خانه موزه استاد شهریار وارد فاز اجرایی شد
ساماندهی خانه موزه استاد شهریار وارد فاز اجرایی شد

شهردار منطقه ۸ از آغاز ساماندهی خانه استاد شهریار با رنگ آمیزی دیوارهای داخلی موزه خبر دادبه نقل از رضا جان فشان نوبری – شهریار نیوز، ضمن اعلام خبر فوق افزود: به منظور ساماندهی موزه استاد شهریار، شهرداری منطقه اقدام به رنگ آمیزی دیوارهای داخلی خانه استاد شهریار نمود تا این اثر فرهنگی و تاریخی […]

شهردار منطقه ۸ از آغاز ساماندهی خانه استاد شهریار با رنگ آمیزی دیوارهای داخلی موزه خبر دادبه نقل از رضا جان فشان نوبری – شهریار نیوز، ضمن اعلام خبر فوق افزود: به منظور ساماندهی موزه استاد شهریار، شهرداری منطقه اقدام به رنگ آمیزی دیوارهای داخلی خانه استاد شهریار نمود تا این اثر فرهنگی و تاریخی را آماده میزبانی از گردشگران گرامی کند.

وی افزود: این پروژه به عنوان فاز نخست طرح ساماندهی موزه استاد شهریار توسط شهرداری منطقه اجرایی می‌شود که در فازهای بعدی اقدامات ساماندهی متعددی در این موزه اجرایی خواهد شد.

خانه استاد شهریار یا موزه استاد شهریار در محله مقصودیه تبریز واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۷ اسفند ۱۳۸۶ با شمارهٔ ثبت ۲۲۷۲۹ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است. ساختمان این موزه، قبلاً محل زندگی محمدحسین شهریار، شاعر مشهور ایران بوده‌است.

این خانه در سال ۱۳۶۷ و بعد از درگذشت استاد، از سوی شهرداری تبریز خریداری شده و هم‌اکنون زیر نظر این نهاد اداره می‌شود. منزل استاد شهریار، در زیربنایی بالغ بر ۲۵۰ متر و مساحت ۲۲۵ متر در ۲ طبقه ساخته شده‌ است.