شهرداری تبریز به شکل جدی به مقابله با شیوع ویروس کرونا می پردازد/ ضدعفونی روزانه سیستم حمل و نقل عمومی و ایستگاه ها
شهرداری تبریز به شکل جدی به مقابله با شیوع ویروس کرونا می پردازد/ ضدعفونی روزانه سیستم حمل و نقل عمومی و ایستگاه ها

شهرداری تبریز به شکل جدی به مقابله با شیوع ویروس کرونا می پردازد/ ضدعفونی روزانه سیستم حمل و نقل عمومی و ایستگاه ها

شهرداری تبریز در راستای وظایف و حوزه هایی که در اختیار دارد بخصوص در اماکنی که تجمع مردم در آنجا بیشتر است و استفاده عمومی می شود، اقدامات آموزشی و پیشگیرانه را در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا به شکل جدی در دستور کار خود دارد.

ایرج شهین باهر، شهردار تبریز امروز با اشاره به اقدامات شهرداری در خصوص مقابله با شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامتی شهروندان، گفت: در بحث سیستم حمل و نقل عمومی که در ارتباط مستقیم با مردم قرار دارد، شهرداری تبریز اقدام به ضد عفونی کردن مستمر اتوبوس ها و ایستگاه های اتوبوس، تاکسی ها و ایستگاه های تاکسی، واگن ها و ایستگاه های مترو و همچنین فضای سازمان پایانه ها کرده تا از شیوع ویروس کرونا پیشگیری کند.

او ادامه داد: از امروز ضد عفونی اتوبوسی های بین شهری انجام می شود و مسافران ورودی به پایانه مرکزی شهر تبریز توسط دستگاه ویژه تب سنج کنترل و تست می شوند. همچنین در ۱۰ ایستگاه سیار و یک ایستگاه ثابت نیز کار ضد عفونی تاکسی ها از روز گذشته آغاز شده و بصورت مستمر ادامه دارد.

شهردار تبریز عنوان کرد: حضور شهروندان در محل های شلوغ می تواند احتمال ابتلا به ویروس کرونا را قوت ببخشد و بر این اساس تعطیلی برنامه های فرهنگی، هنری و ورزشی و لغو همایش ها، برنامه ها و گردهمایی ها از دیگر اقدامات پیشگیرانه ای است که در دستور کار شهرداری تبریز قرار گرفته است. حتی مراسماتی از جمله همایش زنده نامان تبریز که از چند ماه قبل برای آن برنامه ریزی کرده بودیم نیز لغو شده است.

او با دعوت از مردم برای رعایت اصول بهداشت فردی و عمومی در این مقطع، یادآور شد: لازم است شهروندان نیز در شرایط فعلی اقدامات روزمره غیرضروی خود را کنار بگذارند، بهداشت فردی و عمومی را رعایت کنند و تا حد امکان در منازل بمانند تا با افزایش دما شاهد از بین رفتن این ویروس باشیم.

ایرج شهین باهر از تشکیل ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در مجموعه شهرداری تبریز خبر داد و گفت: اداره کل سلامت و امور اجتماعی به عنوان ستاد پیشگیری از بیماری کرونا در مجموعه شهرداری تبریز معرفی شده و مقرر شده است کلیه دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف شهرداری تبریز با هماهنگی این اداره کل، اقدامات لازم در خصوص پیشگیری از این بیماری را انجام دهند.

او افزود: با توجه به آغاز فعالیت ستاد پیشگیری از ویروس کرونا در شهرداری تبریز، اکران بیلبوردهای آموزشی در این حوزه در دستور کار اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز قرار گرفته است این اداره به شکل جدی موضوع پخش بروشورهای آموزشی را نیز پیگیری می کند. در این بیلبوردها بر ضرورت رعایت بهداشت فردی به عنوان تنها راه پیشگیری از بیماری های ویروسی تاکید شده و خطاب به شهروندان مواردی در این راستا یادآوری شده است.

شهردار تبریز عنوان کرد: در کنار این اقدامات عمومی، بهداشت فردی و سلامت کارکنان شهرداری تبریز نیز مدنظر ما قرار دارد و ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با ضد عفونی محل کار، فضا را برای فعالیت کارکنان شهرداری فراهم می کند.

او گفت: شهرداری های مناطق و سازمان ها و شرکت های وابسته به شهرداری تبریز طی روزهای گذشته با برگزاری کارگاه های آموزشی، موارد مهم در رابطه با پیشگیری از شیوع ویروس کرونا را به کارکنان و شهروندان ارائه و اقداماتی همچون ضدعفونی کردن بعضی محل های عمومی را انجام داده اند.