عرضه گاز مایع با نرخ واقعی به کسانی که دسترسی به گازطبیعی دارند مصوبه قانونی است
عرضه گاز مایع با نرخ واقعی به کسانی که دسترسی به گازطبیعی دارند مصوبه قانونی است

به گزارش طلوع رتبریز به نقل از ایسنا هادی بیگی نژاد با اشاره به انتقادهای مطرح شده درباره افزایش قیمت کپسول گاز مایع، بیان کرد: گاز مایع یکی از منابع درآمدی کشور است اما ما موظف هستیم به هرکس که نیاز دارد، گاز مایع بدهیم. اما نباید احتیاجات کشور را نیز نادیده گرفته و بی […]

به گزارش طلوع رتبریز به نقل از ایسنا هادی بیگی نژاد با اشاره به انتقادهای مطرح شده درباره افزایش قیمت کپسول گاز مایع، بیان کرد: گاز مایع یکی از منابع درآمدی کشور است اما ما موظف هستیم به هرکس که نیاز دارد، گاز مایع بدهیم. اما نباید احتیاجات کشور را نیز نادیده گرفته و بی نهایت در سطح جامعه توزیع کرده و بگوییم هر کس می خواهد بگیرد و استفاده کند. این امر نیز شدنی نیست.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: دو سال است که در بودجه سنواتی این موضوع تصویب شده است که کپسول گاز مایع فقط به کسانی داده شود که برای آنها گازکشی انجام نشده است. در خصوص نفت سفید نیز اینگونه است. یعنی هم نفت سفید و هم گاز مایع به کسانی داده شود که برای آنان گاز رسانی انجام نشده است.

وی در ادامه با بیان اینکه زمانی که ما گاز طبیعی را در اختیار مردم قرار می دهیم تا استفاده کنند، دیگر نمی شود که نفت سفید و گاز مایع را نیز بدون برنامه ریزی در اختیار مردم قرار دهیم و بگوییم هر میزان که می خواهید استفاده کنید، اظهار کرد: اکنون قیمت صادراتی گاز مایع تنی ۵۰۰ دلار است. منابع درآمدی حاصل از این محل نیز برای تامین دارو و گندم و پرداختی بهزیستی و کمیته امداد اختصاص می یابد. زمانی که ما گاز مایع را در اختیار کسانی قرار می دهیم که به آن نیاز نداشته و هر طور که می خواهند از آن استفاده می کنند، در عین حال نیز گاز طبیعی در منطقه خود دارند ظلم به کمیته امداد و کسانی است که مشکل دارویی دارند.

بیگی نژاد تصریح کرد: زمانی که گاز طبیعی ارزان قیمت در اختیار مردم قرار دارد، نفت سفید و گاز مایع گران قیمت دیگر نباید تخصیص پیدا کند. هر کسی که نیاز دارد می تواند در سامانه سدف ثبت نام کند و با نرخ یارانه ای نیز دریافت خواهد کرد. ولی نمی شود بدون برنامه و به افرادی که نیاز ندارند گاز مایع با نرخ یارانه ای داده شود. اتفاقی که افتاده کاملا در چارچوب قانون است. دو سال است که این موضوع در بودجه پیش بینی می شود اما دولت آن را دیر اجرا کرد و در این خصوص به مردم نیز توضیح نداد فلذا برداشت بدی صورت گرفته است.