قرابت فرهنگی تبریز با ترکیه بیش از دیگر شهرهاست
قرابت فرهنگی تبریز با ترکیه بیش از دیگر شهرهاست

سفیر ایران در ترکیه در خصوص همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری تبریز ۲۰۲۳ که آبان ماه امسال برگزار می شود، گفت: قرابت فرهنگی تبریز با ترکیه بیش از دیگر شهرهای ایران است و در شهر استانبول، قطب اقتصادی ترکیه نام و صنعت تبریز ارج و قرب زیادی دارد.

به گزارش عصرتبریز به نقل از شهریار، محمدحسن حبیب‌الله‌زاده صبح امروز در دیدار با یعقوب هوشیار شهردار تبریز اظهار کرد: استان آذربایجان‌شرقی علی‌رغم اینکه مرز مشترکی با ترکیه ندارد ولی در حوزه‌های متعددی همچون اقتصاد و بازرگانی نقش موثری در ارتباط بین ایران و ترکیه ایفا می‌کند.

وی با اشاره به اشتراکات بین دو کشور در حوزه مدیریت شهری، با اشاره به وجود پیمان خواهرخواندگی تبریز با شهر ارزروم ترکیه گفت: قرابت‌های فرهنگی و دینی زیادی بین مردم ایران با ترکیه وجود دارد. بر همین اساس باید موضوع گسترش همکاری و خواهرخواندگی با شهرهای ترکیه به صورت جدی پیگیری شود و در این رابطه، مدیریت شهری می‌تواند غرفه ایران در ترکیه را فعال کند.

سفیر ایران در ترکیه با بیان اینکه شهر استانبول قطب اقتصادی ترکیه است برهمین اساس به صورت مرتب در استانبول نمایشگاه اقتصادی برگزار می کنیم، تصریح کرد: پیشنهاد می‌دهیم شرایط مشارکت تبریز نیز در این نمایشگاه‌ها فراهم شود چرا که حضور در چنین نمایشگاه‌هایی باعث ارتقای وجهه بین‌المللی تبریز می‌شود.

وی اضافه کرد: قرابت فرهنگی تبریز با ترکیه بیش از دیگر شهرهای ایران است و در شهر استانبول نام و صنعت تبریز ارج و قرب زیادی دارد.