تشکیل ستاد پشتیبانی مدافعان سلامت در آذربایجان‌شرقی
تشکیل ستاد پشتیبانی مدافعان سلامت در آذربایجان‌شرقی

تشکیل ستاد پشتیبانی مدافعان سلامت در آذربایجان‌شرقی

ستاد پشتیبانی مدافعان سلامت تحت نظر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان تشکیل گردید.

به گزارش طلوع تبریز، حجت‌الاسلام مجتبی نظری که عهده‌دار مسئولیت ستاد پشتیبانی از مدافعان سلامت استان شده است در تشریح کارکرد این ستاد مردمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این ستاد دارای کار گروه‌ها و کمیته‌های متعددی از جمله کمیته جذب کمک‌های مردمی و کمیته فرهنگ‌سازی برای مقابله با کروناست که در نظر دارد بصورت همه‌جانبه در راستای کمک به شهروندان مخصوصاً قشر کم‌برخوردار یاری‌رسان باشد و این امر بدون همراهی و همدلی رسانه‌های جمعی امکان‌پذیر نیست.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: تامین اقلام بهداشتی من جمله ماسک  دستکش و مواد ضدعفونی با رویکرد توجه به محلات و اقشار کم‌درآمد شروع به کار کرده است و همچنین شناسایی و تامین بسته‌های غذایی یک‌ماهه شهروندانِ نیازمندی که بر اثر شرایط پیش‌آمده توانایی امرار معاش برای شان مقدور نیست  نیز از ماموریت‌های این ستاد است. براساس نیازسنجی ستاد، اقدامات بهداشتی از فردا در محلات مارالان و قراملک شروع می‌شود.

وی در واکنش به بی‌توجهی برخی هیات‌های تبریز به هشدارهای بهداشتی در برگزاری مراسم‌ها و حواشی ایجاد شده تصریح کرد: از مسئولین و متولیان هیئات حسینی خواهش می‌کنیم تا رفع ویروس منحوس کرونا از تشکیل جلسات خودداری نمایند.