اسلامی: آژانس طرف مذاکره ما در برجام نیست
اسلامی: آژانس طرف مذاکره ما در برجام نیست

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: روابط ایران و آژانس طبق بیانیه تهران برقرار و در حال تداوم است. به گزارش تسنیم محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه نشست هفتگی هیئت دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با مذاکرات برجام گفت: آژانس مسئول مذاکرات نیست، مسئولیت به‌عهده گروه ۱+۵ است. روابط ایران و آژانس براساس پادمان […]

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: روابط ایران و آژانس طبق بیانیه تهران برقرار و در حال تداوم است.

به گزارش تسنیم محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه نشست هفتگی هیئت دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با مذاکرات برجام گفت: آژانس مسئول مذاکرات نیست، مسئولیت به‌عهده گروه ۱+۵ است. روابط ایران و آژانس براساس پادمان و NPT برقرار است و نظارت‌ها ادامه دارد و هیچ خدشه‌ای در آن نبوده و خللی به وجود نیامده است و تداوم دارد.

وی افزود: گروسی از همکاری با ایران ابراز رضایت کرده است اما نکته مهم این است که آژانس انرژی اتمی طرف مذاکره ما در برجام نیست.

اسلامی در پاسخ به پرسشی درباره کاهش نظارت‌ها در مراکز هسته‌ای، گفت: روابط ایران و آژانس طبق بیانیه تهران برقرار و در حال تداوم است و چنین مسئله‌ای درست نیست.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه “آیا اکتبر ۲۰۲۳ تحریم‌های تسلیحاتی کشورمان لغو خواهد شد؟”، خاطرنشان کرد: بله طبق برجام باید تحریم تسلیحاتی لغو شود.