امام جمعه تبریز: دشمن به دنبال عصبانی کردن مردم است
امام جمعه تبریز: دشمن به دنبال عصبانی کردن مردم است

به گزارش طلوع تبریز، سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز جمعه تبریز در مصلای امام خمینی این شهر اظهار کرد: اقدام اخیر دشمنان در هک سامانه سوخت، اقدام استیصالی و از روی درماندگی است که به اقتدار و امنیت کشور ضربه و خدشه‌ای وارد نمی‌کند و تنها مزاحمتی چند ساعته برای مردم دارد. وی با […]

به گزارش طلوع تبریز، سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز جمعه تبریز در مصلای امام خمینی این شهر اظهار کرد: اقدام اخیر دشمنان در هک سامانه سوخت، اقدام استیصالی و از روی درماندگی است که به اقتدار و امنیت کشور ضربه و خدشه‌ای وارد نمی‌کند و تنها مزاحمتی چند ساعته برای مردم دارد.

وی با بیان اینکه دشمن روی مسائلی دست می‌گذارد که حس نارضایتی عمومی را در مردم تشدید کند گفت: دست گذاشتن روی زیرساخت‌های مهمی همچون پمپ بنزین و تلاش برای اختلال در روند فعالیت آنها به دلیل فراگیری گسترده‌ای که دارد باعث می‌شود دامنه احساس نارضایتی عمومی تا حد زیادی بالا برود و مردم عصبانی بشوند و این همان نقشه شوم دشمنان است که باید مراقب باشیم.

خطیب نماز جمعه تبریز افزود: البته باید به این نکته اشاره کنم که ضریب حملات به زیرساخت‌های حساس کشورمان خیلی زیاد شده است و الحق و الانصاف در حوزه امنیت سایبری اقدامات قابل توجهی انجام شده است، اما اجازه اختلال حتی یک مورد نیز نباید به دشمن داده شود.

آل‌هاشم تصریح کرد: مسئولان باید در حوزه امنیت سایبری اقدامات کافی اطمینان بخش و نفوذ ناپذیر را انجام دهند و انتظار از مسئولان این است که به دشمنان اجازه ندهند کشورمان را از یک سوراخ دوبار بِگزند و ضربه وارد کنند.

وی گفت: البته بازگشت سریع چرخه توزیع سوخت به شرایط عادی نشان دهنده کار جهادی در این حوزه بود که از این تریبون از دست اندارکاران قدردانی می‌کنم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از خطبه‌ها به بحث بودجه و برنامه‌ریزی در کشور اشاره و اظهار کرد: قانون بودجه جامع‌ترین سند درآمدی و هزینه‌ای یک ساله کشور است و این روزها لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق در حال بررسی است.

وی افزود: سال گذشته از همین تریبون و در خصوص لایحه بودجه عرض کردم که هم دولت و هم نمایندگان مجلس باید بودجه را به نفع مردم تنظیم کنند بهبود معیشت مردم در بودجه باید جزو اصول و مبانی برنامه‌نویسی قرار گیرد.

خطیب نماز جمعه تبریز اضافه کرد: در سال‌های گذشته شاهد بودیم بودجه‌ای که دولت‌ها می‌نوشتند معمولا دارای این ایراد بود که هزینه‌های قطعی، اما درآمد‌ها غیرقطعی بود و این موضوع در نهایت به کسری بودجه منجر می‌شد.

وی خاطرنشان کرد: فشار کسری بودجه روی دوش مردم می‌افتد از این رو باید در قانون بودجه به گونه‌ای تنظیم شود که مردم از رفاه بیشتری برخوردار شوند.

امام جمعه تبریز همچنین به برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در اسفند ۱۴۰۲ اشاره کرد و گفت: انتخابات نهاد سازمان‌دهی جامعه و پیش برنده تغییر و تحولات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و عرصه‌ بی‌بدیل برای تحول و رشد سیاسی، اجتماعی و حتی اقتصادی جامعه است

وی افزود: انقلاب اسلامی با ایده مردم‌سالاری دینی، دخالت مردم را در تدبیر امور زندگی جمعی فراهم کرد لذا انتخابات یک فرصت است انتخابات عرصه‌ای بی‌بدیل برای تحول و رشد سیاسی و اجتماعی و حتی اقتصادی جامعه است. باید روی عوامل مشارکت زا کار شود و بدیهی است باید از کار‌های که روی مشارکت تاثیر منفی می‌گذارد اجتناب شود.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: افزایش مشارکت تنها معطوف به یک مولفه نیست عوامل متعددی باید کنار هم قرار گیرد تا یک انتخابات حماسی شکل بگیرد. همه از جمله نخبگان فعالان رسانه‌ای و سیاسی و اجتماعی در تحقق عوامل افزایش مشارکت نقش خود را ایفا کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم با اشاره به تداوم آلودگی هوای تبریز اظهار کرد: آلودگی هوا به یک داستان تکراری در این شهر تبدیل شده است و در ایام پاییز و زمستان هر سال باید شاهد افزایش آلاینده‌ها در این شهر باشیم بنده تابستان امسال به مسئولان درباره فکر عاجل برای جلوگیری از آلودگی هوا تذکر دادم.

وی گفت: با وجود آن تذکرات، هنوز تبریز از آلودگی رنج می‌برد باید در این باره فکر اساسی شود با تعطیلی مدارس کار درست نمی‌شود این پاک کردن صور ت مسئله است نه حل مسئله.

امام جمعه تبریز تصریح کرد: مدیران باید به مردم گزارش دهند که نسبت به سال گذشته در خصوص کاهش آلودگی هوا چه اقداماتی داشته‌اند و تریبون نماز جمعه در اختیار آنها است تا در این خصوص با مردم صحبت کنند.