رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در تبریز: پیام عاشورا امروز در رگ‌های جبهه مقاومت جاری است
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در تبریز: پیام عاشورا امروز در رگ‌های جبهه مقاومت جاری است

به گزارش طلوع تبریز، وحید جلال‌زاده روز شنبه در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان در تبریز افزود: یوم الله ۱۳ آبان جزو نقاط عطف تاریخ انقلاب است و هر سال پرشور‌تر از سال‌های قبل برگزار می‌شود. دشمن به این روز‌ها و مناسبت‌ها چشم دوخته است و مردم همواره با حضورشان، توطئه‌ها و نقشه‌های شوم آن‌ها را […]

به گزارش طلوع تبریز، وحید جلال‌زاده روز شنبه در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان در تبریز افزود: یوم الله ۱۳ آبان جزو نقاط عطف تاریخ انقلاب است و هر سال پرشور‌تر از سال‌های قبل برگزار می‌شود. دشمن به این روز‌ها و مناسبت‌ها چشم دوخته است و مردم همواره با حضورشان، توطئه‌ها و نقشه‌های شوم آن‌ها را نقش بر آب کرده اند و امسال نیز با درک حساسیت این روز، حماسه خواهند آفرید.
وی گفت: سال گذشته و در اوج اغتشاشات مردم به صحنه آمدند و امسال نیز با حضور در صحنه، از مردم مظلوم غزه در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی حمایت می کنند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رهبر کبیر انقلاب از ۱۳ آبان به عنوان انقلاب دوم ملت ایران یاد کردند، گفت: انقلاب دوم ضامن حرکت انقلاب اسلامی و نهضت سال ۵۷ بود.
وی با بیان اینکه ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸ نقطه عطفی در تاریخ انقلاب است و امام از این روز به عنوان «انقلاب دوم» نام بردند اظهار کرد: اگر لانه جاسوسی امریکا تسخیر نمی‌شد امکان نداشت انقلاب اسلامی ایران موفق شود، زیرا بر اساس اسناد یافت شده از لانه جاسوسی مشخص شد سفارت آمریکا درصدد نابودی انقلاب بود.

جلال زاده ادامه داد: مردم آذربایجان مایه عزت ایران عزیز هستند و در برهه‌های مختلف نقش خود را در حفاظت از دین و انقلاب نشان داده اند و ۱۳ آبان امسال مقارن با جنایت قرن علیه مردم غزه است و آیات و سفارش انبیاء این است که اگر انسان آزاده‌ای مورد ظلم قرار می‌گیرد مسلمانان باید خود را شریک بدانند.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) سه هدف نابودی پهلوی، مبارزه با استکبار و آزادی مسجد الاقصی را هدف گذاری کرده بودند خاطرنشان کرد: موضوع فسلطین و قدس شریف در سخنان امام راحل به کرات دیده می‌شود و روز قدس یادگار ایشان است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به عملیات افتخار آمیز طوفان الاقصی اشاره کرد و گفت: پیام عاشورا که تسلیم نشدن در برابر ظلم است در عملیات حماس و جبهه مقاومت متجلی است.

وی تصریح کرد: طوفان الاقصی طوفانی در روابط بین الملل در جغرافیای سیاسی و بر هم زننده نقشه‌های استکبار بود و جبهه مقاومت هیمنه اسراییل را شکست و زخم این عملیات ترمیم شدنی نیست.

جلال زاده با بیان اینکه اسراییل به دنبال ملت سازی گفت: رئیس جمهور آمریکا و سران اروپا با حضور در تل آویو حمایت خود را از اسراییل اعلام می‌کنند، ولی نمی‌دانند ضربه وارده توسط حماس قابل ترمیم نیست.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب پیروزی مقاومت دیر نیست و ضربه‌ای که آمریکا از افکار عمومی جهان خورد از موشک‌های حماس نخورد و اسراییل در این جنگ رسوا شده است و مردم همه کشور‌های جهان با غزه ابراز همدردی می‌کنند.

جلال زاده اضافه کرد: حرکت‌های تاریخی در زمان خود قابل تحلیل نیست، اما ۱۵ مهر مبداء تحولات غرب آسیا خواهد بود و اثرات طوفان الاقصی را خواهید دید.