سال ۹۹، سال شکوفایی و عمران شهر و شهرداری تبریز
سال ۹۹، سال شکوفایی و عمران شهر و شهرداری تبریز

سال ۹۹، سال شکوفایی و عمران شهر و شهرداری تبریز

شهردار تبریز با تاکید بر لزوم توجه هرچه بیشتر به موضوع فضای سبز و محیط زیست، اولویت های بودجه سال ۹۹ را تشریح کرد.

به گزارش طلوع تبریز، ایرج شهین باهر بعد از ظهر امروز در نشستی با حضور معاونین، شهرداران مناطق و مدیران سازمان ها و شرکت های تابع شهرداری تبریز، با تشریح اولویت های بودجه سال ۹۹، گفت: با توجه به ثبات و آرامشی که هم اکنون شهرداری تبریز از آن برخوردار است، وضعیت بودجه امسال نسبت به سال قبل بهتر شده است.

او ادامه داد: افتخار می کنیم که طی دو سال اخیر هیچ تعهدی ایجاد نکردیم و برعکس توانسته ایم که بدهی ها و تعهدات قبلی را هم پرداخت کنیم و اکنون بدهی های شهرداری تبریز نسبت به سال های گذشته بسیار کمتر است.

شهردار تبریز با اشاره به موارد مهمی که در بودجه سال ۹۹ آورده شده است، عنوان کرد: گسترش و توسعه فضای سبز موضوعی است که تاکید زیادی روی آن داریم و می خواهیم سال ۹۹، سال شکوفایی و عمران شهرداری تبریز باشد.

او افزود: مهم ترین کاری که مدیران شهرداری و شهرداران مناطق می توانند انجام دهند، توسعه فضای سبز است که با هزینه نسبتا پائین و با سرعت بالا قابل تحقق است.

ایرج شهین باهر همچنین به موارد مهم دیگر که در بودجه سال ۹۹ درج شده، اشاره کرد و گفت: نهضت آسفالت همچنان تا پایان سال آینده تداوم می یابد و تلاش داریم پروژه های نیمه تمام به ویژه مسیرگشایی ها را نیز ادامه دهیم.

او ادامه داد: تداوم اجرای پروژه مهم مترو، از دیگر اولویت های بودجه سال ۹۹ است که در این راستا به همکاری و کمک مناطق و دیگر سازمان های شهرداری نیاز است.

شهردار تبریز گفت: احداث ۱۰ تقاطع غیرهمسطح از دیگر برنامه های شهرداری تبریز برای سال ۹۹ است و با اینکه ما علاقه ای به پروژه های ویترینی نداریم، اما احداث تقاطع غیرهمسطح خواسته مردم و نیاز شهر است و ما نیز خواسته های مردم را اجابت می کنیم.

او افزود: تداوم احداث پارک های محله ای و احداث کمربند سبز در مبادی ورودی شهر و همچنین ادامه عملیات اجرایی سه پروژه بزرگ اتوبان ولایت، پارک بزرگ و مرکز دفن پسماند از جمله برنامه های مدنظر شهرداری تبریز برای سال ۹۹ است.

با برگزاری نشست امروز شهردار با مدیران سازمان ها و شهرداران مناطق ۱۰ گانه تبریز، تدوین لایحه بودجه سال ۹۹ کلید خورد.