حفظ آمادگی عملیاتی، اولویت مهم سازمان آتش نشانی
حفظ آمادگی عملیاتی، اولویت مهم سازمان آتش نشانی

حفظ آمادگی عملیاتی، اولویت مهم سازمان آتش نشانی

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز از برگزاری تمرینات عملیات غواصی آتش نشانان در دریاچه مصنوعی سازمان عون بن علی با انجام مانور عملیاتی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری طلوع تبریز، علیرضا زبردست با اشاره به اینکه حفظ آمادگی عملیاتی آتش نشانان در راستای ارائه خدمات ایمنی بهینه به شهروندان از اهمیت بسزایی برخوردار است افزود: آتش نشانان روزانه با حوادث مختلف و غیر قابل پیش بینی شده ای روبرو هستند و بایستی کارگاه های آموزشی، همپای هم افزایی عملیاتی در شاخه های مختلف ایمنی برای آتش نشانان انجام بگیرد که ارتقای توان در حوزه غواصی نیز نمونه ای از این موارد است.

وی با تاکید بر اینکه که تیم غواصی آتش نشانی تبریز از پوشش موفق عملیاتی در حوزه شهری و استانی برخوردار هستند افزود؛ عملیات های موفق و چشمگیری از سوی این تیم در کشف مغروقین رودخانه ها و به ویژه سد ها انجام گرفته، اما ضروری به نظر می رسد که همین روند مانور و آمادگی عملیاتی با برگزاری کارگاه های آموزشی تداوم داشته باشد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی تبریز چابکی و تجربه کافی را از شاخصه های توانمندی گروه تخصصی غواصی آتش نشانان عنوان کرد و افزود: استعدادیابی در بین تمامی ادوار استخدامی پرسنل آتش نشانی انجام و حائزین شرایط پس از گذراندن دوره های آموزشی تئوری و عملیاتی، عضو این گروه می شوند.

زبردست در پایان با قدردانی از مدیریت سازمان عون بن علی بیان کرد: همزمان با اجرای این عملیات تمرینی غواصی، سیستم فواره های داخل آب دریاچه مصنوعی، سیستم آبرسانی و لوله کشی تعمیر و بهینه سازی شد.