آنچه که باید در مورد استفاده از ماسک بدانید
آنچه که باید در مورد استفاده از ماسک بدانید

آنچه که باید در مورد استفاده از ماسک بدانید

به دنبال شیوع کرونا ویروس جدید و ضرورت استفاده از ماسک در جاهای پر رفت و آمد توسط کادر درمان، بیماران و کسانی که با بیماران مواجهه دارند، لازم است عموم مردم روش درست استفاده از ماسک را بدانند چرا که استفاده نادرست از ماسک نه‌ تنها از ورود کرونا ویروس به بدن جلوگیری نمی‌کند، بلکه خطر ابتلا به آن را نیز افزایش می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری طلوع تبریز به نقل از ایسنا، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در خصوص نحوه استفاده و در آوردن و دور انداختن ماسک، گفت: قبل از قرار دادن ماسک بر روی صورت، دستان خود را با الکل یا صابون و آب تمیز کنید.

آنچه که باید در مورد استفاده از ماسک بدانید

عباسعلی درستی اضافه کرد: دهان و بینی را با ماسک پوشانده و مطمئن شوید که هیچ شکافی بین صورت و ماسک شما وجود ندارد، حین استفاده از لمس ماسک خودداری کنید. در صورت تمایل دستان خود را با الکل یا آب و صابون تمیز کرده و سپس ماسک را لمس کنید.

او با اشاره به اینکه به محض مرطوب شدن ماسک آن را عوض کرده و چند بار از آن استفاده نکنید، گفت: برای از بین بردن ماسک آن را از پشت جدا کرده و جلوی ماسک را لمس نکنید و بلافاصله در سطل در بسته بیندازید.

او ادامه داد: پس از انجام مرحله قبل، دستان خود را با آب و صابون یا الکل تمیز کنید.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در ادامه با ارایه نکات کلی در خصوص استفاده از ماسک‌های رسپیراتور (تنفسی)، اظهار کرد: رسپیراتور باید به درستی و در زمان مواجهه مورد استفاده قرار گیرد.

درستی خاطرنشان کرد: رسپیراتور باید طوری استفاده شود که هیچ فاصله‌ای بین لبه‌های رسپیراتور و پوست فرد نباشد.

او در بخش پایانی سخنانش متذکر شد: رسپیراتور باید چنان باشد که بتواند جلوی بیش از ۹۵ درصد از راه ورودی را بگیرد.