پزشکیان: روز به روز تنش‌ها افرایش پیدا می‌کند
پزشکیان: روز به روز تنش‌ها افرایش پیدا می‌کند

مسعود پزشکیان گفت: اگر موضوع حجاب را منطقی مدیریت نکنیم روز به روز این تنش‌ها افرایش پیدا کرده و به تقابل بین مردم می‌انجامد.

به گزارش عصرتبریز به نقل از عصر ایران، مسعود پزشکیان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: ما تا اینجا هزینه دادیم اگر بخواهند ادامه دهند باز هم هزینه می‌دهیم. بهتر است ارشادی برخورد کنند ارشادی روش خاص خودش را دارد. ارشاد را نباید نیروی انتظامی انجام دهد وقتی نیروی انتظامی وسط می‌آید دیگر ارشادی نیست.

وی تاکید کرد: برخی از افراد در سیستم اصرار دارند که با مردم با گرفتن و برخورد کردن رفتار شود و رفتار مردم آنگونه باشد که آن‌ها می‌خواهند.

پزشکیان گفت: دیگر الان به سادگی نمی‌شود این کار را انجام داد چراکه رفتار تقابلی شده است. آن‌ها یک تقاضایی دارند اینطرف هم تقاضای دیگری دارد. اگر این را منطقی مدیریت نکنیم به مشکل می‌خوریم و هر دو طرف هزینه خواهند داد.

وی افزود: فرقی نمی‌کند ممکن است برخی افراد که محجبه هستند مورد تعرض افرادی قرار گیرند که در گذشته ممکن است مشکلی با همدیگر نداشته باشند. وقتی عده‌ای شروع می‌کنند به مشکل پیدا کردن با طرف مقابل، طرف مقابل هم ممکن است با افرادی که چنین عادتی دارند مشکل پیدا کند آنوقت ممکن است مشکل حادتر شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اولویت کشور در حال حاضر موضوع حجاب است، گفت: اولویت کشور همان چیزی است که این‌ها ادعا می‌کردند مگر مرغ وتخم مرغ به تورم به تحریم ربط دارد. الان مردم به شدت گرفتار هستند نه تنها این مشکلات را حل نکردند بلکه بدترش هم کردند امام می‌فرمود ما به همه مسکن می‌دهیم آب و برق رایگان می‌دهیم زندگی را خوب می‌کنیم ما همان را هم در حال حاضر نخواستیم حداقل کاری کنند که مردم راحت زندگی کنند.

پزشکیان در پاسخ به این سوال که حاکمیت نمی‌خواهند یا نمی‌توانند مشکلات اقتصادی مردم را حل کند، گفت: ما مشکل مدیریت داریم فردی که علم، تجربه و مدیریت ندارد قطعا نمی‌تواند مدیر خوب باشد. وقتی فردی که موفقیتی در یک بنگاه و جایگاهی نداشته است را سرکار می‌گذاریم این فرد، چون مدیر نیست نمی‌تواند مشکلی را حل کند بعد از دوسال دیگر باز می‌گویم با مدیریت مشکل داریم و باید تغییر کند.

وی ادامه داد: مدیریت، علم، مهارت و تجربه است. اگر آدم‌هایی که هیچ سابقه، دستاورد و تجربه‌ای در مدیریت‌ها نداشتند را سرکار بگذاریم نه تنها اوضاع را بهتر نمی‌کنند بلکه بدترش هم می‌کنند و نتیجه اش همین وضعیتی است که می‌بینم که روز به روز وضعیت مان بدتر می‌شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس خاطر نشان کرد: اگر اوضاع را مدیریت نکنیم و درست و عادلانه برخورد نکنیم روز به روز این تنش‌ها افرایش پیدا می‌کند.