۸ ترفندی که هر زنی باید برای حفظ امنیت خود بلد باشد
۸ ترفندی که هر زنی باید برای حفظ امنیت خود بلد باشد
ما باید کار‌های روزانه‌ی خود را در حالی انجام دهیم که ممکن است هر لحظه کسی در کمین مان باشد. درست است که همه‌ی آدم‌ها نیت بدی ندارند، اما لازم است بدانید که برای وقت‌هایی که احساس خطر می‌کنید، باید چطور عمل کنید.

به گزارش طلوع تبریزبه نقل از روزیاتو، ما باید کار‌های روزانه‌ی خود را در حالی انجام دهیم که ممکن است هر لحظه کسی در کمین مان باشد. درست است که همه‌ی آدم‌ها نیت بدی ندارند، اما لازم است بدانید که برای وقت‌هایی که احساس خطر می‌کنید، باید چطور عمل کنید.

۱- از گفتن محل زندگی تان خودداری کنید

صرف اینکه کسی که اطلاعات شخصی اش را با شما را در میان گذاشته دلیل نمی‌شود که شما هم این کار را انجام دهید. اگر در موقعیتی قرار گرفتید که مایل به گفتن محل زندگی تان نبودید، از پاسخ دادن خودداری کنید. اگر به هر دلیلی نمی‌خواهید رک و بی پرده بی میلی خود به گفتن محل زندگی تان را بیان کنید، می‌توانید آدرس دیگری دهید.

۲- بگویید ماشین تان قرضی است

اگر کسی به سراغ تان آمد و درباره‌ی ماشین تان کنجکاوی کرد، ممکن است به منظور خاصی سعی بر جمع آوری اطلاعات درباره‌ی شما داشته باشد. مثلاً اگر از شما پرسید که آیا ماشین برای خودتان است یا خیر، ممکن است قصد داشته باشد وضعیت مالی تان را بسنجد یا از مشخصات ماشین مانند پلاک سوء استفاده‌ای کند. می‌توانید بگویید که ماشین را از کسی قرض گرفته اید. این کار احتمالاً او را از هدف خود منصرف خواهد کرد.

۳- به تعمیرکار بگویید که تنها زندگی نمی‌کنید

اگر احساس کردید تعمیرکاری که به خانه تان آمده سؤالات خیلی شخصی‌ای از شما می‌پرسد، وانمود کردن به اینکه تنها زندگی نمی‌کنید می‌تواند کمک کننده باشد. با این کار به او می‌فهمانید که فرد تنهایی نیستید و به زودی کسی به خانه تان خواهد آمد. به این ترتیب، اگر قصد داشته باشد که بعداً به سراغ تان بیاید، دیگر می‌داند که شما تنها نیستید.

به علاوه، اگر تعمیرکار از طرف شرکتی به خانه تان آمده، حتماً مطمئن شوید که همان کسی است که از سمت شرکت فرستاده شده.

۴- همیشه بگویید که با کسی یا منتظر آمدنش هستید

این اقدامی هوشمندانه و کمک کننده برای مواقعی است که تنها هستید. مثلاً اگر در یک مکان عمومی تنها نشسته بودید، وانمود کنید که منتظر آمدن بستگان یا دوستان تان هستید. اگر تنها سفر می‌کردید، می‌توانید بگویید که آن‌ها جای دیگری نشسته اند.

حتی زمانی که سوار تاکسی می‌شوید هم اگر ضرورتش را احساس کردید می‌توانید بگویید که در راه خانه‌ی بستگان یا دوستان تان هستید. با این کار راننده تصور می‌کند کسی منتظر شما است.

۵- بین صفحه کلید و در آسانسور بایستید

این کار به شما این امکان را می‌دهد که اگر در موقعیتی قرار داشتید که احساس راحتی نمی‌کردید، به راحتی از آسانسور خارج شوید. اگر کسی وارد شد که مایل نبودید آسانسور را با او شریک شوید، می‌توانید با فشردن دکمه‌ی طبقه‌ی بعدی، در اولین فرصت خارج شوید.

۶- پشت در اتاق هتل چیزی بگذارید

وقت‌هایی که در هتل اقامت دارید می‌توانید از داخل چیزی پشت در اتاق خود بگذارید تا اگر کسی قصد داشت بی اجازه و مخفیانه وارد اتاق شود، متوجه شوید. می‌تواند هر چیزی باشد، مثلاً یک زنگ که هنگام باز کردن در صدا دهد یا یک زیر اتویی که با باز کردن در روی زمین بیافتد. حتی می‌توانید وسیله‌ی بزرگ تری مثل صندلی پشت در بگذارید تا از سرعت ورود فرد به داخل اتاق کم کند و به شما فرصت بیشتری برای عکس العمل دهد.

۷- غذا را به نام یک مرد سفارش دهید

وقت‌هایی که قرار است فرد ناشناس و غریبه‌ای به خانه تان بیاید، باید از حفظ امنیت خود مطمئن شوید. مثلاً هنگام خرید غذا از بیرون می‌توانید سفارش را به نام یک مرد دهید تا پیک رستوران تصور کند مردی در آنجا زندگی می‌کند یا دست کم وقتی به خانه‌ی شما می‌آید تنها نیستید.

۸- ساعت کاری تان را نگویید

اگر متوجه شدید که کسی بیش از حد درباره‌ی ساعت رفت و آمدتان کنجکاوی می‌کند، از پاسخ به او خودداری کنید. مثلاً ممکن است از شما بپرسد که دقیقاً چه ساعتی سر کار می‌روید یا حتی محل کارتان کجا است. اگر امکان طفره رفتن از پاسخ را نداشتید، می‌توانید بگویید که ساعت کاری ثابتی ندارید یا ساعت کاری تان را چیز دیگری بگویید.