۱۴ تا ۱۷ آذرماه؛ نمایشگاه رینوتکس در تبریز برگزار می‌شود
۱۴ تا ۱۷ آذرماه؛ نمایشگاه رینوتکس در تبریز برگزار می‌شود

به گزارش طلوع تبریز، رضا کریملو، مدیرعامل سازمان عامل استقرار و توسعه منطقه ویژه ربع رشیدی امروز در نشست خبری یازدهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی اظهار کرد: امسال یازدهمین دوره از نمایشگاه رینوتکس همزمان با اولین دوره نمایشگاه رینوتکس و جایزه ملی فناوری ایران برگزار می‌شود. وی با بیان اینکه ۱۴ تا ۱۷ […]

به گزارش طلوع تبریز، رضا کریملو، مدیرعامل سازمان عامل استقرار و توسعه منطقه ویژه ربع رشیدی امروز در نشست خبری یازدهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی اظهار کرد: امسال یازدهمین دوره از نمایشگاه رینوتکس همزمان با اولین دوره نمایشگاه رینوتکس و جایزه ملی فناوری ایران برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ۱۴ تا ۱۷ آذرماه نمایشگاه رینوتکس برگزار خواهد شد، گفت: در طرح‌های واصله تعداد ثبت نام ۷۹۱ طرح، ثبت نام شده است که ۲۰ درصد آن خارج از استان است.

مدیرعامل سازمان عامل استقرار و توسعه منطقه ویژه ربع رشیدی افزود: ۵۷۷ طرح فناورانه ثبت نام شده است؛ در جشنواره ربع رشیدی نیز ۱۱۰ طرح به دبیرخانه ارسال شده است که داوری آنها نیز به اتمام رسیده و ۱۶ طرح منتخب انتخاب شده است.

کریملو به بخش نمایشگاه رینوتکس در قسمت دانش‌آموزی اشاره کرد و گفت: هفت هزار و ۱۵۰ طرح از سوی دانش‌آموزان ثبت‌نام شده است که یک آمار چشمگیر می‌باشد.

وی ادامه داد: از میان این تعداد از طرح‌های دانش‌آموزی ۸۴۹ طرح بعد از غربالگری انتخاب شد و یک هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز حضور خواهند داشت.

رئیس ستاد اجرایی نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس) با اشاره بر اینکه مجموع طرح‌های نهایی نمایشگاه با ثبت‌نام دانش‌آموزان ۳۶۶ طرح است، گفت: کل طرح ثبت شده در رینوتکس ۸ هزار طرح است که بعد از غربالگری یک هزار و ۷۹۲ طرح انتخاب شده است.

وی گفت: امسال ۹۴۳ طرح غرفه در نمایشگاه وجود دارد که همگی حاضر خواهند بود. مدیرعامل سازمان عامل استقرار و توسعه منطقه ویژه ربع رشیدی متذکر شد: رینوتکس جزوی از اتفاقات مهم در استان است.

کریملو بیان داشت: فردا ۱۴ آذر ماه از ساعت ۳.۵نمایشگاه آغاز به کار خواهد کرد و به احتمال قوی مراسم افتتاحیه با حضور وزیر میراث فرهنگی و گردشگری برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه رویداد ملی جمپا نیز امسال برگزار خواهد شد، افزود: هدف از این جایزه این است که تا فناوری رشد یافته توسط دانشجویان را به صنعت برسانیم.

رئیس ستاد اجرایی نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس) بیان داشت: بیش از ۴۱ رویداد تخصصی برگزار خواهد شد، فضای نمایشگاه نیز با همکاری عوامل نمایشگاه بین‌المللی تبریز آماده شده است.

وی یادآور شد: اختتامیه نمایشگاه رینوتکس نیز با برنامه‌های متنوع دیگر برگزار خواهد شد که جزیئات آن در روزهای آتی به اطلاع همگان خواهد رسید.

مدیرعامل سازمان عامل استقرار و توسعه منطقه ویژه ربع رشیدی با قدردانی از حضور دستگاه تعلیم و تربیت، دانشگاه‌ها در برگزاری نمایشگاه رینوتکس گفت: این رویداد یک رویداد بزرگ علمی است و بخش علمی شهراولین‌ها را نشان می‌دهد.

انتهای پیام/